Tacy sami – koncert okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością

Bez podziałów, barier, uprzedzeń, etykiet. Mamy tylko jeden świat, dzieją się w nim prawdziwe cuda jeśli potrafimy tylko być razem. W Zamojskim Domu Kultury 13 grudnia o godz.11.00 odbył się koncert ,, Tacy sami”. Koncert odbywała się w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością 

3 grudnia obchodzimy Dzień Osób z Niepełnosprawnością ale nie tylko właśnie tego dnia powinniśmy mówić głośno o tym, że osoby z niepełnosprawnością stanowią równoprawną część naszego społeczeństwa, nie tylko tego dnia powinniśmy dostrzegać ich potrzeby, problemy i słuchać co mają nam do powiedzenia, że prawo do godności mamy wszyscy.

Koncert przygotowany został przez Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych ,, Krok za krokiem” i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym  Krok za krokiem” w Zamościu. Podopieczni ze Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”przygotowały część artystyczną przedstawiając teatrzyk ,,Calineczka’ oraz zagrały  dla gości na instrumentach. Nauczyciele zaśpiewali piosenki min. Marka Grechuty. Na zakończenie wszyscy zebrani mogli zobaczyć w prezentowanym filmie w jakich pomieszcZeniach przebywają i uczą się podopieczni ,, Krok za krokiem”  i wysłuchać piosenki w wykonaniu Katarzyny Badach i Magdy Salamacha.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *