„Intryga” – 40. Zamojskie Lato Teatralne

TEATR KAMIENICA W WARSZAWIE 23 czerwca o godz. 17.00, 20.00  w Zamojskim Dom Kultury w ramach 40. Zamojskie Lato Teatralne  zapresentowałł sztukę INTRYGA
Spektakl cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem publiczności.

autor: Jaime Salom
przekład: RubiBirden
reżyseria: Jan Englert
scenografia: Jan Kozikowski
kostiumy: Izabela Łapińska

obsada:
Joanna Koroniewska, Beata Ścibakówna (aktorka Teatru Narodowego), Szymon Bobrowski, Tomasz Stockinger, Zbigniew Zamachowski (aktor Teatru Narodowego)

Wielka miłość, zdrada, tajemnica, która nie może wyjść na jaw oraz zagadkowe morderstwo.

Bogaty biznesmen stojący na progu bankructwa postanawia sfingować własną śmierć, zgarnąć pieniądze z polisy i zacząć nowe życie. Kto może wystawić fałszywy akt zgonu? Lekarz, który ma romans z żoną biznesmena. W zamian rekin finansjery obiecuje usunąć się w cień, a pan doktor będzie miał wolną drogę do poślubienia „wdowy”. Żeby plan się powiódł, trzeba przygotować misterną intrygę…

Niestety nic nie jest takie, jakie na początku się wydaje. Nic nie idzie tak, jak powinno, kolejne postacie wprowadzają coraz to nowe zwroty akcji. Tajemnice, podejrzliwość, egoizm, hipokryzja, obłuda, ambicje, złość, zemsta i cynizm – wszystko to miesza się ze sobą, prowadząc do nieoczekiwanego zakończenia.

nagrody:
Spektakl został wyróżniony podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Prywatnych „Sztuka plus komercja” 2014. Zbigniew Zamachowski (aktor Teatru Narodowego) otrzymał tytuł Najlepszego Aktora za rolę detektywa.
zdjęcia
recenzje:
Obserwujemy liczne zwroty akcji, jest mnóstwo nieporozumień. Opowieść rozgrywa się w salonie, biurze, a nawet na cmentarzu. Kto żyje, a kto zginął, też nie do końca jest pewne. Widz  jest zaskakiwany i o to przecież chodzi. A o sukcesie spektaklu decyduje, oprócz scenariusza, precyzyjna reżyseria Jana Englerta.
Jan Bończa-Szabłowski, Rzeczpospolita
Dużym walorem spektaklu jest także znakomita obsada. Beata Ścibakówna wciela się w Sylwię Borowiecką, piękną ale niebezpieczną kobietę, która jest znudzona swoim małżeństwem i szuka odmiany. Tomasz Stockinger gra Roberta Borowieckiego, jej męża milionera, który popadł w kłopoty finansowe. Szymon Bobrowski wciela się w doktora Andrzeja Lipskiego, z którym Sylwia ma romans, bohater ten ma wiele twarzy, z jednej strony jest ciepły, miły, oddany, z drugiej – przebiegły, arogancki i dwulicowy. Joanna Koroniewska gra Martę, antypatyczną i mało komunikatywną asystentkę doktora, która w rzeczywistości jest bardzo wyrachowaną osobą. Zbigniew Zamachowski gra Roickiego, dociekliwego komisarza policji, który ze względu na swój wygląd i zachowanie mógłby być spokrewniony z porucznikiem Columbo.
Weronika Trzeciak, wiadomości24.pl

Beata Ścibakówna, aktorka z dynamizmem, żarem wewnętrznym i ekspansywną osobowością sceniczną, przywdziewa maskę femmefatale i nałogowo łamie męskie serca. (…) Grający postać zazdrosnego męża Tomasz Stockinger udowadnia, że nie jest tylko serialowym lekarzem, idealnym mężem i ojcem – doktorem Pawłem Lubiczem z telenoweli TVP1 “Klan”, ale aktorem z krwi i kości. Zmiana emploi zawsze popłaca.  Tutaj Bobrowski jako kardiolog znów w kitlu (w TVN-owskich “Lekarzach” gra ginekologa Piotra Wanata) posiadł bezbłędną umiejętność dawkowania efektów, wyważania point, panowania nad widownią i znalazł ironiczny dystans do swojej roli cynicznego samca. Zbigniew Zamachowski z misiowatym wdziękiem, humorem i pełnym luzem wciela się w rolę nieporadnego i jednocześnie obdarzonego zdolnością dedukcji komisarza policji Roickiego.
www.jelonka.com

Materiał nadesłany przez ZDK

Fot. Mirosław Chmiel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *