Posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

zycie_zamoscia_artykul2-300x169W środę, 24 czerwca br. w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Na naradzie zwołanej przez Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka określono zasady ewentualnego współdziałania służb w przypadku wystąpienia skażenia biologicznego i chemicznego środowiska na terenie miasta Zamość. Na wypadek ww. skażeń oceniono jakość i poziom wyposażenia służb, inspekcji i straży oraz przygotowanie szpitali do przyjęć zwiększonej ilości pacjentów.

Tuż po posiedzeniu MZZK, na placu manewrowym komendy Straży Pożarnej odbył się praktyczny pokaz prowadzenia działań ratowniczych w przypadku uwolnienia toksycznych środków przemysłowych przez nowo utworzoną Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Zamość-1”.

W posiedzeniu wziął udział Prezydent Zamościa i przedstawiciele podmiotów wchodzących w skład MZZK, czyli m.in. komendanci służb porządku publicznego, przedstawiciele służby zdrowia, a także dyrektorzy instytucji miejskich i powiatowych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *