Zakończyły się konsultacje Budżetu Obywatelskiego

Dobiegły końca konsultacje społeczne Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2022 rok. Podsumowano głosowanie elektroniczne oraz tradycyjne na projekty osiedlowe oraz projekt ogólnomiejski.

Ogółem w głosowaniu tradycyjnym na projekty osiedlowe udział wzięło 112 mieszkańców poszczególnych osiedli oddając 100 ważnych głosów. Największą frekwencją w głosowaniu może pochwalić się osiedle Zamoyskiego, zaś najmniejszą osiedle Nowe Miasto.  

Z podsumowania głosowania elektronicznego wynika natomiast, że w tej formie głosowania udział wzięło 3657 mieszkańców, oddając 3386 głosów ważnych. Największą liczbę głosów oddali mieszkańcy osiedla Powiatowa, a najmniejszą mieszkańcy osiedla Janowice.

Na realizację projektów osiedlowych dla każdego z 16 osiedli m. Zamość przeznaczono po 100 tys. złotych – razem 1,6 mln. złotych. Realizacja projektów rozpocznie się w 2022 roku. W załączniku lista projektów osiedlowych wybranych przez mieszkańców w ramach konsultacji Budżetu Obywatelskiego na 2022 rok.

Na zebraniach osiedlowych udział w głosowaniu na projekt ogólnomiejski, tak jak w przypadku projektów osiedlowych, udział wzięło 112 mieszkańców m. Zamość oddając łącznie 100 głosów ważnych.

Elektronicznie natomiast zagłosowało 3355 mieszkańców, z czego 3111 stanowiły głosy ważne.

Na realizację projektu ogólnomiejskiego przeznaczono kwotę 950 tys. złotych.

W 2022 roku zostanie zrealizowany następujący projekt ogólnomiejski: Budowa centrum rozrywki przy ul Królowej Jadwigi (strefa trampolin, kręgielnia zewnętrzna, skate park, street workout, boisko do siatkówki i koszykówki, strefa wypoczynku, zieleń)- protokół Komisji ds. głosowania z wyboru zadania ogólnomiejskiego do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na 2022 rok.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *