Powstaną nowe bloki przy ul. Wyszyńskiego w Zamościu

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Zamościu informuje, że 5 października 2021 roku podpisało, z wyłonionym w drodze przetargu Wykonawcą, umowę na opracowanie dokumentacji projektowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z koncepcją oraz projektem zagospodarowania terenu przy ul. Wyszyńskiego w Zamościu.

Zgodnie z umową Wykonawca przygotuje koncepcję zagospodarowania terenu, która  wraz z wnioskiem o ustalenie lokalizacji dla inwestycji mieszkaniowej przedstawiona zostanie pod obrady Radzie Miasta. W przypadku uzyskania pozytywnej uchwały już w 2022 roku możliwe będzie rozpoczęcie realizacji inwestycji.

W ramach inwestycji Spółka zamierza wybudować dwa budynki mieszkalne wielorodzinne, w których łącznie powstanie ok. 115 mieszkań o różnej powierzchni. Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań szacowana jest na 5 500 – 6 000 m². Zakłada się wybudowanie budynków 5-ciokondygnacyjnych z garażami podziemnymi. Na parterze planowane są lokale usługowe. Mieszkania zostaną wykończone „pod klucz”, czyli będą gotowe do natychmiastowego zasiedlenia bez konieczności ponoszenia dodatkowych nakładów finansowych.

Mieszkania w systemie TBS dedykowane są dla osób, których stabilna sytuacja finansowa pozwala na zabezpieczenie sobie i swojej rodzinie pewnego i długotrwałego – na czas nieokreślony, najmu mieszkania, a którzy nie posiadają zdolności finansowej na zakup własnego lokum, bądź dla których własne mieszkanie nie stanowi priorytetu. Budujemy dla rodzin, osób młodych i starszych, jak i samotnych, uwzględniamy również potrzeby osób niepełnosprawnych.

Zakończenie i oddanie mieszkań do użytkowania planowane jest do końca 2023 roku.

Rozpoczęcie naboru osób zainteresowanych najmem w aktualnie realizowanej inwestycji rozpocznie się prawdopodobnie w czwartym kwartale 2022 roku. O naborze TBS powiadomi /UM/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *