Zamość – nowe miejsce dla miłośników parkour, freerun i akrobatyki

W Zamościu powstało nowe miejsce dla miłośników aktywności  takich dyscyplin sportowych jak parkour, freerun i akrobatyka, przy ul. Zamoyskiego 62 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3. powstał park parkour.
Park o powierzchni 260 m2 został wyposażony w specjalistyczne ścianki, drążki, podesty, poręcze oraz murki.
Nawierzchnia została wykonana z mat gumowych przerostowych.
Wykonawcą robót była firma „PT” M.Ignaciuk, T. Dąbrowski, ul. Marynarki Polskiej 96, 80-557 Gdańsk.
Wartość przedmiotu zamówienia to 78 674,49 zł

Rozmawialiśmy z głównym pomysłodawca tej inwestycji założycielem grupy Stunt Movements Zamość  Mateuszem Mokrzyńskim co sądzi o przygotowanym dla nich obiekcie.

Mateusz Mokrzyński – Tak zgadza się choć jeszcze nie został oficjalnie oddany do użytku. Plac czeka jeszcze kilka mniejszych poprawek oraz inspekcja. Obiekt nie tyle tylko specjalnie dla nas powstał ale przede wszystkim też dla osób z grupy Street Workout Zamość oraz wszystkich którzy będą chcieli tam po prostu ćwiczyć nie tylko parkour ale też sporty akrobatyczne czy ćwiczenia siłowe oparte na własnej masie ciała na własną rękę, a także pod naszą sportową opieką. Tak plac powstał z naszej inicjatywy oraz radnego Adama Pawlika. Przyznaję, źródłowym pomysłodawcą jestem ja. Dodam, gdyby nie atencja i wsparcie ze strony radnego Adama Pawlika, sami jako grupa ciężko byłoby nam osiągnąć taki projekt.
Stunt Movements Zamość – grupa przyjaciół z Zamościa i okolic, która łączy w sobie różne ekstremalne formy poruszania się. Akrobatyka, parkour oraz free running to nasze pasje. Naszym głównym celem jest popularyzowanie i upowszechnianie tych aktywności fizycznych w społeczeństwie po przez organizację meetingów, treningów, warsztatów i pokazów. W głównej mierze, terytorium naszego działania jest miasto Zamość, a także całe województwo lubelskie.
Do zaoferowania mamy nasze akrobatyczne umiejętności i doświadczenie osiągnięte dzięki wieloletnim praktykom, które u nielicznych członków grupy zaczęły się rozwijać już od 2006 roku. Pokazy to m.in nasza jedna z ulubionych form promocji ekstremalnie efektownych ruchów na wszelkiego rodzaju imprezach organizowanych w Zamościu. Z roku na rok bierzemy w coraz to większej ilości przedsięwzięciach. Jesteśmy jedyną tego typu ekipą sportowo-artystyczną w mieście.
Nasz fanpage –> https://www.facebook.com/Stunt-Movements-Zamo%C5%9B%C4%87-175796915852137/
Pozdrawiam, Mateusz Mokrzyński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *