Interwencje zamojskich strażaków po gwałtownych burzach

Zamojscy strażacy w dniach 25-27 czerwca na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego po przejściu burz z opadami i silnie wiejącym wiatrem interweniowali łącznie 88 razy. Najważniejsze, że nikt nie został poszkodowany.

Interweniowaliśmy w gminach: Szczebrzeszyn 17 zdarzeń, Zamość 13 zdarzeń, Stary Zamość 10 zdarzeń, Radecznica 8, Skierbieszów i Zwierzyniec po 7 zdarzeń, Sitno 4, Adamów 2, Komarów i Miączyn po 1 zdarzeniu, natomiast w mieście Zamość 12 interwencji.
Najwięcej zdarzeń dotyczyło wypompowywania wód (62) z czego z zalanych posesji (18) oraz z piwnic budynków mieszkalnych (17). W wyniku porywistych wiatrów strażacy usuwali powalone drzewa z dachów budynków gospodarczych (2), napowietrznych linii energetycznych (3) oraz dróg (7). Ponadto w wyniku wyładowań atmosferycznych odnotowaliśmy dwa pożary w mieście Zamość. Jeden pożar w budynku mieszkalnym na wskutek wyładowania atmosferycznego uszkodzona została jedynie instalacja elektryczna
oraz urządzenia elektryczne, drugi pożaru dotyczył wolnostojącego drzewa.
W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków po burzy w przeciągu minionego weekendu łącznie zaangażowanych było 673 strażaków i 139 pojazdów Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej.

mł. bryg. Marcin Żulewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *