Ideały piękna na wystawie w ZDKu

Od dzisiaj (29 stycznia) w hallu Zamojskiego Domu Kultury nie lada gratka dla pasjonatów piękna – wystawa fotografii oparta na wyjątkowych efektach pracy wizażysty.

To wystawa powstała z połączenia dwóch pasji – fotografii i wizażu. „## BEAUTY” w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu może być odmianą Sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonywanych stylizacji, wizażu i fotografii powodują, że trudno przejść obojętnie wobec zaprezentowanych prac. Sfotografowane „Matrony, Caryce, Księżniczki” intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami. Nieprzypadkowo został użyty znak #, który sugeruje odbiorcy poszukiwanie ukrytych znaczeń.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy również fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second hand i otrzymały nowe życie.

Zapraszamy na wystawę Marty Kwolek – jeszcze kilka lat temu urzędnika państwowego i Mariusza Barana – nauczyciela z zawodu, którzy oddając się swoim pasjom stworzyli niezwykłe fotografie

i uwolnili swe artystyczne alter ego.

MARTA KWOLEK

Dyplomowany mistrz wizażu, trener profesjonalnych technik makijażu. Będąc przez ponad 20 lat urzędnikiem państwowym – w wyniku życiowego „remanentu po 40-ce” postawiła wszystko na jedną kartę, postanowiła posłuchać głosu serca i rozpoczęła realizować swoje marzenia. Zawodowe szlify zdobywała w Warszawie, kończąc Warszawską Akademię Wizerunku oraz – najlepszą obecnie szkołę wizażu – Pro Make up Academy. Tam też pracowała przy wielu sesjach zdjęciowych. Ponadto ukończyła wiele certyfikowanych szkoleń, szkoląc się m.in. u światowej sławy wizażystów, takich jak Dawid Molina, Karla Powell oraz Fabienne Rea. Prowadzi Studio Makijażu Profesjonalnego specjalizując się w makijażach ślubnych i artystycznych. Współpracuje również z ogólnopolskimi magazynami branżowymi, gdzie cyklicznie publikuje swoje prace. Jest współautorką fotograficznej wystawy ## BEAUTY, przy której pracowała jako wizażystka i stylistka. Fantazyjne nakrycia głowy, które tworzy z pasji i dla relaksu, zostały docenione przez międzynarodowe jury, które przyznały jej II miejsce w konkursie Carpathian Art of Fashion 2017.

Podczas Kongresu Przyszłości Branży Beauty 2018 w Warszawie jej studio makijażu znalazło się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu i otrzymało certyfikat „Salon najbardziej dla klienta”. Kolejne nagrody w 2018 roku to I miejsce w kategorii „Orły Kosmetyki” oraz nagroda „Najlepszy Profesjonalista w Branży Ślubnej” w kategorii makijaż w plebiscycie Zankyou International Wedding Awards 2018. Współorganizatorka i prelegentka Konferencji Zdrowia i Urody 2017. Kongresu Kobiet w G2A Arena oraz cyklicznych Śniadań Biznesowych dla Kobiet w hotelu Hilton Garden Inn oraz wielu innych.

MARIUSZ BARAN

Nauczyciel z zawodu, informatyk, szkoleniowiec i wykładowca fotografii reklamowej. Fotografuje od lat. Nie przypuszczał, że ta dziedzina zawładnie sporą częścią jego życia. Najlepiej czuje się w studio fotograficznym. Tam odnajduje spełnienie swojej pasji. Interesuje się głównie portretem, fotografiami beauty oraz mody. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą wgłąb samego siebie. Prace, które tworzy, pokazują świat fotomodelingu nie tylko jako komercja i reklama, ale również Sztuka. Fotografując, wyznaje zasadę, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek.

Od 2008 roku związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Wielokrotnie był jurorem konkursów fotograficznych dla młodzieży i dorosłych. Fotografował do kampanii reklamowych. Jest autorem fotografii do ogólnopolskich czasopism.

W swojej artystycznej drodze kieruje się mottem: „fotografie należy czytać, a nie oglądać”.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Mirosława Chmiela

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *