Ideały piękna na wystawie w ZDKu

Od dzisiaj (29 stycznia) w hallu Zamojskiego Domu Kultury nie lada gratka dla pasjonatów piękna – wystawa fotografii oparta na wyjątkowych efektach pracy wizażysty.

To wystawa powstała z połączenia dwóch pasji – fotografii i wizażu. „## BEAUTY” w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu może być odmianą Sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonywanych stylizacji, wizażu i fotografii powodują, że trudno przejść obojętnie wobec zaprezentowanych prac. Sfotografowane „Matrony, Caryce, Księżniczki” intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami. Nieprzypadkowo został użyty znak #, który sugeruje odbiorcy poszukiwanie ukrytych znaczeń.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy również fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second hand i otrzymały nowe życie.

Zapraszamy na wystawę Marty Kwolek – jeszcze kilka lat temu urzędnika państwowego i Mariusza Barana – nauczyciela z zawodu, którzy oddając się swoim pasjom stworzyli niezwykłe fotografie

i uwolnili swe artystyczne alter ego.

MARTA KWOLEK

Dyplomowany mistrz wizażu, trener profesjonalnych technik makijażu. Będąc przez ponad 20 lat urzędnikiem państwowym – w wyniku życiowego „remanentu po 40-ce” postawiła wszystko na jedną kartę, postanowiła posłuchać głosu serca i rozpoczęła realizować swoje marzenia. Zawodowe szlify zdobywała w Warszawie, kończąc Warszawską Akademię Wizerunku oraz – najlepszą obecnie szkołę wizażu – Pro Make up Academy. Tam też pracowała przy wielu sesjach zdjęciowych. Ponadto ukończyła wiele certyfikowanych szkoleń, szkoląc się m.in. u światowej sławy wizażystów, takich jak Dawid Molina, Karla Powell oraz Fabienne Rea. Prowadzi Studio Makijażu Profesjonalnego specjalizując się w makijażach ślubnych i artystycznych. Współpracuje również z ogólnopolskimi magazynami branżowymi, gdzie cyklicznie publikuje swoje prace. Jest współautorką fotograficznej wystawy ## BEAUTY, przy której pracowała jako wizażystka i stylistka. Fantazyjne nakrycia głowy, które tworzy z pasji i dla relaksu, zostały docenione przez międzynarodowe jury, które przyznały jej II miejsce w konkursie Carpathian Art of Fashion 2017.

Podczas Kongresu Przyszłości Branży Beauty 2018 w Warszawie jej studio makijażu znalazło się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu i otrzymało certyfikat „Salon najbardziej dla klienta”. Kolejne nagrody w 2018 roku to I miejsce w kategorii „Orły Kosmetyki” oraz nagroda „Najlepszy Profesjonalista w Branży Ślubnej” w kategorii makijaż w plebiscycie Zankyou International Wedding Awards 2018. Współorganizatorka i prelegentka Konferencji Zdrowia i Urody 2017. Kongresu Kobiet w G2A Arena oraz cyklicznych Śniadań Biznesowych dla Kobiet w hotelu Hilton Garden Inn oraz wielu innych.

MARIUSZ BARAN

Nauczyciel z zawodu, informatyk, szkoleniowiec i wykładowca fotografii reklamowej. Fotografuje od lat. Nie przypuszczał, że ta dziedzina zawładnie sporą częścią jego życia. Najlepiej czuje się w studio fotograficznym. Tam odnajduje spełnienie swojej pasji. Interesuje się głównie portretem, fotografiami beauty oraz mody. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą wgłąb samego siebie. Prace, które tworzy, pokazują świat fotomodelingu nie tylko jako komercja i reklama, ale również Sztuka. Fotografując, wyznaje zasadę, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek.

Od 2008 roku związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Wielokrotnie był jurorem konkursów fotograficznych dla młodzieży i dorosłych. Fotografował do kampanii reklamowych. Jest autorem fotografii do ogólnopolskich czasopism.

W swojej artystycznej drodze kieruje się mottem: „fotografie należy czytać, a nie oglądać”.

 Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Mirosława Chmiela

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *