Zamość – XII Ogolnopolskie Igrzyska dla Osób po TX i Dializowanych

W Zamościu W dniach od 24 do 27 maja 2017 r. odbywają się XII Ogólnopolskie Igrzyska dla Osób po Transplantacji i Dializowanych. 

Prawo startu w zawodach mieli członkowie stowarzyszenia.
W pierwszym dniu 25 maja 201 r. (czwartek) zawodnicy uczestniczyli w następujących konkurencjach,
10.00 – 13.00 – tenis ziemny, Klub Tenisowy “RETURN”, Zamość, ul. Królowej Jadwigi 8
11.00 – 13.00 – darts, Restauracja “Morandowka”, Zamość, ul. Staszica 25
12.00 – 13.00 – bieg na 5 km, nordic walking 5 km , Park Miejski
15.00 – 16.30 – pływanie – OSiR, ul. Zamoyskiego 62 A
O godz.17.00  uczestnicy igrzysk przeszli od Hotelu Renesans z Bractwem Rycerskim na Rynek Wielki gdzie odbyła się  Ceremonia Otwarcia Igrzysk, odśpiewanie hymnu państwowego.
Następnie Profesor Andrzej Chmura z Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM podczas otwarcia XII Ogólnopolskich Igrzysk w Zamościu powiedział do zebranych min……co dla nas jest ważne, nie jest to tylko feta sportowa ale także ,,ze możemy się spotykać z młodymi ludźmi po to aby im przekazywać wiadomości na temat transplantacji, na temat czym ona jest. A nie ma lepszego sposobu niż pokazywać ludzi, którzy już dawno nie byliby wśród nas tylko umarliby niepotrzebnie gdyby nie mieli przeszczepionych narządów takich jak serce, wątroba, nerki. W związku z tym liczymy na to,że wystąpienie tych sportowców szczególnych obudzi zainteresowanie wszystkich problemami transplantacji, że każdy przekaże swoją wolę najbliższym co zrobić gdyby ktoś nagle zmarł co się niestety zdarza a taki przeszczep może uratować życie wielu osobom i taka jest idea transplantacji…..i dokonał oficjalnego otwarcia Igrzysk.

Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk powiedział do uczestników ….chylę czoła przed wami ale także przed tymi, którzy taką wolę podpisali. Gratuluję wszystkim, którzy osiągną dobry wynik,ci którym się trochę mniej powiedzie na pewno dadzą radę następnym razem i trzymam kciuki za wszystkich, aby starty wypadły jak najlepiej. Mówię to jako wielki przyjaciel osób przed przeszczepem, po przeszczepach ponieważ jestem czynnym motocyklistą…

Do Zamościa na otwarcie XII Ogólnopolskich Igrzysk w Zamościu przybyli koordynator transplantacji w Szpitalu JP II Anna Gradziuk, młodzież z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego  dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z Lublina, młodzież z Gimnazjum JP II w Rzymie, z LO im.St.Staszica w Lublinie, Gimnazjum JP II w Abramowie oraz Bursy Międzyszkolnej nr1 w Zamościu.,Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Krasnymstawie, Bogdan Leszczyna kierownik Lubelskiego Samorządu Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

W uroczystym otwarciu XII Ogólnopolskich Igrzysk w Zamościu uczestniczyli również dyr. Wydziału Kultury i Sportu Małgorzata Bzówka, Jan Matwiejczuk Przewodniczący RM   oraz Marek Jawor jeden z uczestników i koordynatorów Igrzysk w Zamościu.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Zamość Andrzej Wnuk
Podsekretarz Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Jan Widera
Honorowi Goście: Profesor Andrzej Chmura – Klinika Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej WUM,

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *