Inauguracja 11. ZFF “Spotkania z historią”

 Wieczorem (17.08.) o godz.20.00 na Rynku Wodnym odbyła się Inauguracja 11. ZFF “Spotkania z historią” 

Wszystkich zebranych gości i widzów przywitał pan Piotr Leguyko, który od 2017 jest dyrektorem TVP Historia ,dr Stanisław Królak, Kierownik Redakcji Dokumentu i Publicystyki Historycznej TVP Historia. Twórca telewizyjny, redaktor prasowy i telewizyjny, dziennikarz, publicysta oraz Dyr.  Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu Andrzej Bubeła. 

Jako gospodarz miasta Zamość przywitał zebranych prezydent Andrzej Wnuk i Michał Mulawa Marszałek Województwa Lubelskiego.

Laureaci 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” otrzymali statuetki za nominację do konkursu. 16 najnowszych filmów o tematyce historycznej weźmie udział w konkursie 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Najlepsza produkcja zostanie uhonorowana statuetką „Zamość – Perła Renesansu”. Jak co roku, swój ulubiony tytuł wskażą również widzowie festiwalu.

O zakwalifikowanych filmach pisaliśmy TUTAJ

Inaugurację uświetnił również występem Zespół Muzyki Dawnej “Capella all` Antico”

Po Inauguracji 11. ZFF “Spotkania z historią”  zebrana publiczność miała okazję aby obejrzeć pokaz nowości filmowych TVP Historia: 

    • Akcja H-T, reż. T. Doroszuk, J. Oleszkowicz;
    • Czarna wołga. Porwania dzieci, reż. P. Litka;
    • Folusznik, reż. A. Żmijewska;
    • Z ziemi obcej do Polski…Cudzoziemcy w Powstaniu Styczniowym, reż. L. Wiśniewski

Organizatorami 11. Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” są: Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków: Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu, Miasta Zamość, TVP Historia, Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie. Smakuj Życie!”

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *