Fotografie z National Geographic Polska w Ratuszu

W Galerii Fotografii Ratusz, 4 września, o godzinie 17:00 odbył uroczysty wernisaż niezwykłej wystawy fotograficznej pt. „Transport dóbr i obrazów” autorstwa Andrzeja Górskiego.

Transport dóbr i obrazów to wizualna podróży w czasie. Przenosimy się do drugiej połowy XIX wieku. Żaglowce, balony, czasy powstania styczniowego. Niezmienna przyroda. Wątki związane z religią, kapliczki, obrządki. Ludzie ze zdjęć spoglądają na nas przenikliwie. Jest coś uniwersalnego i ponadczasowego w tych obrazach. Pozwalają się zgubić w czasie. Zacieki, zatarcia i te drobne niedoskonałości sugerują, że patrzymy na stare zdjęcia.
Jeśli się uważnie wpatrzymy, znajdziemy elementy niepasujące do tego XIX-wiecznego świata. Krótki rękawek u żeglarza, nowoczesną sportową odzież u baloniarzy, współczesne oprawki okularów u jednego ze strażników grobu pańskiego. Przewidzenia? Ułuda przeszłości?
Kurator wystawy: Joanna Kinowska

Andrzej Górski, urodzony w 1973, absolwent PWSFiTv w Łodzi oraz Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.
Andrzej Górski od siedmiu lat zajmuje się XIX wiecznymi technikami fotograficznymi. Stypendysta MKiDZN dla projektu o powstaniu styczniowym. O przedsięwzięciu został zrealizowany przez TVP Historia film z serii: Historia żywa. Fotografie były publikowane w magazynie National Geographic Polska.

Organizator wystawy; Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne Prezentacja prac od 04.09. – 01.10.2020 ( Serdecznie zapraszamy)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *