Nowe karetki dla stacji pogotowia ratunkowego w Zamościu i Biłgoraju

Dzisiaj 4 września w siedziba Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu, ul. Starowiejska 23 o godz.10,00 odbyła się prezentacja, uroczystość poświęcenia nowych ambulansów i przekazanie dla stacji pogotowia ratunkowego w Zamościu i Biłgoraju.

Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu niesie pomoc dla ponad 500,000 mieszkańców tj. 1/4 województwa lubelskiego.

Jak powiedział dyr Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu – Damian Miechowicz

Stacja z własnych środków kupiła dwa ambulanse renault master za łączną kwotę 1 035 347,62 zł. Karetki są wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt służący ratowaniu zdrowia i życia pacjentów. Jeden z nich będzie stacjonował w Zamościu, drugi – w Biłgoraju. Ambulanse są w kolorze żółtym, co związane jest z rozporządzeniem ministra zdrowia, w myśl którego do 1 stycznia 2028 roku pojazdy systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne mają mieć ten właśnie kolor. Chodzi o to, by nie były mylone z karetkami transportowymi, często prywatnymi, a także by były lepiej widoczne. W sumie w tym roku kupiliśmy już 4 pojazdy. Nabycie dwóch poprzednich było możliwe dzięki pomocy ministra zdrowia, który przekazał na ten cel dotację w wysokości 800 tys. zł. Wcześniej Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu kupiła 3 respiratory za łączną kwotę 65 tys. zł. Łączna wysokość inwestycji w sprzęt w ciągu 8 miesięcy 2020 roku to blisko 2 mln 110 tys. zł.

W uroczystości przekazania w/w sprzętu uczestniczyli; ks. Czesław Koraszyński – Kapelan Szpitala Jana Pawła II w Zamościu, ks. Sylwester Zwolak – Diecezjalny duszpasterz służb mundurowych, dyrektor Katolickiego Radia Zamość, poseł na Sejm RP Beata Strzałka, v-ce marszałek województwa lubelskiego – Michał Mulawa, Sebastian Paul – zastępca dyrektora Biura Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego o/w Zamościu, Andrzej Wnuk – prezydent Zamościa, starosta zamojski – Stanisław Grześko, przewodniczący Rady Miasta Zamość – Piotr Błażewicz, Starosta Biłgorajski Andrzej Szarlip, ratownicy medyczni, lekarze i cała kadra Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *