Erasmus+ w zamojskiej 10-tce

W roku szkolnym 2016/17 Szkoła Podstawowa Nr10 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus +Akcja 2 „Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół”. Tytuł projektu brzmi: No to discrimination and social exclusion – Stop dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu.
W ramach projektu przewidziana została wymiana grup uczniów i nauczycieli między współpracującymi szkołami. W grudniu 2016 odbyło się pierwsze spotkanie. Miało ono miejsce we Włoszech.
W marcu bieżącego roku uczestnicy projektu spotkali się w Bułgarii, a w dniach 25 -28 września 2017 uczniowie i nauczyciele z Bułgarii, Rumunii, Włoch i Turcji odwiedzili Zamość. Zapewniliśmy im moc atrakcji i wrażeń. Brali udział w zajęciach z języka angielskiego, historii, muzyki i tańca. Odwiedzili Pana Prezydenta Miasta. Zwiedzili Zamość i Roztocze w towarzystwie rówieśników, którzy pełnili rolę przewodników ( szlifując przy tym znajomość języka angielskiego – bo w tym języku odbywała się komunikacja).
Goście przywieźli ze sobą swoje prezentacje, które przybliżyły młodym Polakom kraje, z których przyjechali ich koledzy i koleżanki. Były też wspólne tańce i śpiewy. Nasi goście świetnie poradzili sobie z zatańczeniem Belgijki i Polki oraz odśpiewali po mistrzowsku ‘ Szła dzieweczka…’
Niestety wszystko co miłe szybko się kończy i wizyta naszych międzynarodowych przyjaciół też
dobiegła końca – po wspólnej kolacji i wręczeniu certyfikatów i pamiątek pożegnaliśmy ich, obiecując
spotkać się wiosną w Rumunii. ( materiał nadesłany)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *