34 diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę – Zamość

Wyruszyła (2 sierpnia) 34 diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęła ją msza św. w Zamojskiej Katedrze o godz. 9.00, której przewodniczył i homilię wygłosił bp pomocniczy Mariusz Leszczyński.

W wygłoszonym kazaniu bp.Mariusz Leszczyński nawiązał do dzisiejszej Ewangelii. Jezus, krocząc po jeziorze, przyszedł do swoich uczniów będących w łodzi. Wyszedł mu naprzeciw Piotr, który nagle zaczął tonąć
. Nie bójmy się chwil zwątpienia, doświadczeń, prób. Moc w słabości się doskonali. ..Zdając się wobec niebezpieczeństw na własne siły utoniemy.Tylko wtedy człowiek stąpa odważnie jeśli przestanie bać się o siebie. To może brzmi paradoksalnie bo jak się nie bać o siebie w tym dzisiejszym świecie ale to oto chodzi by zaufać Bogu …

Na zakończenie mszy św. biskup podziękował pielgrzymom za odwagę i trud podjętego pielgrzymowania i udzielił im na drogę pasterskiego błogosławieństwa.

Pątników na pielgrzymim szlaku odprowadzili również Pani wiceprezydent Zamościa Magdalena Dołgan, bp pomocniczy Mariusz Leszczyński, Komendant Straży Miejskiej Marian Puszka.

Grupa św.Tomasz

Grupa św. Wojciech

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *