72 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – obchody na Rynku Wielkim

1 sierpnia na Rynku Wielkim w Zamościu zorganizowane zostały uroczystości dla upamiętniania 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W krótkim przemówieniu Radny Piotr Małysz, przypomniał o wybuchu powstania i o ofierze powstańców. , wspomniał ,ze dyskusja o tym czy było warto jest niepotrzebna bo wszyscy powstańcy odpowiadają,że było wararto. Choć ponieśli oni klęskę militarną to dzięki ich postawie, temu co po nich odziedziczyliśmy mamy teraz m in. wolną Polskę

Prowadzący przywitał mieszkańców i turystów i poprosił aby w godzinę W w ciszy i zadumie uczcić minutą ciszy pamięć wszystkich powstańców.

Głos zabrał również prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, który tez odniósł się do historii, i podziękował wszystkim za przybycie.

O 17.00 gdy odezwały się syreny, kibice klubu HETMAN ustawieni na rynku w kształt Polski Walczącej odpalili race. Na koniec wszyscy kilkakrotnie skandowali cześć i chwała bohaterom.W minucie ciszy zebrani na płycie mieszkańcy, turyści jak i goście zebrani w ogródkach restauracji stali w milczeniu.

Uroczystości zorganizowali wspólnie Kibice Klubu HETMAN, działacze ONR w Zamościu i Radny Piotr Małysz.  (materiał nadesłany)

Fotorelacja Mirosław Chmiel

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *