24 maja 2014 r. VII ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE SZKÓŁ ŚREDNICH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO ,,KRESY 2014”

W dniu 24.05.2014 r. ( przy pięknej słonecznej pogodzie) na terenie poligonu wojskowego Sitaniec – Wolica odbyły się VII ZAWODY SPORTOWO – OBRONNE SZKÓŁ ŚREDNICH WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO ,,KRESY 2014” zorganizowane przez Stowarzyszenie „ Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” w Zamościu przy współudziale i pomocy 3 batalionu zmechanizowanego w Zamościu.

CELEM ZAWODÓW BYŁO:
• promowanie sportów obronnych;
• stworzenie warunków rywalizacji dla szkół średnich oraz oceny podejmowanej przez nie działalności obronnej;
• kształtowanie u młodzieży odporności psychicznej, fizycznej oraz dyscypliny i umiejętności
współdziałania i kierowania zespołem;
• stworzenie uczestnikom możliwości sprawdzenia sprawności fizycznej, umiejętności specjalistycznych oraz predyspozycji do służby wojskowej;
• przygotowanie młodzieży do służby wojskowej oraz w narodowych siłach rezerwowych
i innych formacjach mundurowych.
• promocja zawodowej służby wojskowej i narodowych sił rezerwy wśród młodzieży szkolnej.
W zawodach uczestniczyły pięcioosobowe zespoły ze szkół średnich województwa lubelskiego, które oprócz pokonania trasy marszobiegu długości 4 km oraz odnalezieniu
4 punktów technicznych rywalizowały w:
– strzelaniu,
– w rzucie granatem na celność,
– zadaniu z ratownictwa medycznego,
– zadaniu z obrony przeciwchemicznej,
– zadaniu przeciwpożarowym.
Wszystkie drużyny wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami technicznymi, posługiwania się mapą w terenie oraz dobrą kondycją w biegu na orientację. Rozgrywane konkurencje stały na bardzo wysokim poziomie.
W klasyfikacji generalnej zawodów żeńskiej i męskiej pierwsze miejsce zajęły drużyny z Zespołu Szkół im. W. Witosa z Janowa Lubelskiego. Pozostałe miejsca na podium zajęły drużyny z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu.
W strzelaniu drużynowym najlepsze były dziewczęta z Zespołu Szkół
im. W. Witosa z Janowa Lubelskiego oraz chłopcy z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu a w marszobiegu dziewczęta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu i chłopcy z Zespołu Szkół im. W. Witosa z Janowa Lubelskiego.
Indywidualnie najlepszymi strzelcami okazali się Natalia Dziedzic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Zamościu oraz Maciej Kosiński z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu.
Puchary, dyplomy i nagrody wręczali: kpt. Dominik Pieprzowski z 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, Paweł Kozak wicedyrektor LO Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu, Jan Kołodziejczyk wiceprezes zarządu Stowarzyszenia „Jesteśmy z Tobą – Bądź z Nami” w Zamościu.

Zadanie dofinansowane ze środków
Starostwa Powiatowego w Zamościu i Ministerstwa Obrony Narodowej

materiał nadesłany

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *