23 SACROFILM -„Aureola. Od Stanisława do Karola”

Organizatorzy 23 Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego Sacrofilm przygotowali po raz pierwszy ofertę dla dzieci „Aureola. Od Stanisława do Karola”

O godz.10.00 w CKF Stylowy odbyło się spotkanie z ks. Andrzejem Mulką organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Religijnych dla Dzieci Mundi w Starym Sączu, który zaprosił dzieci na film „Aureola. Od Stanisława do Karola” opowiadający o polskich świętych.

Aureola to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak anioł papugą Mądralką (pacynka). Bohaterowie widowiska spotykają się w namiastce Raju-klasztornym ogrodzie z OKNEM DO NIEBA, w którym kryje się „aureoloskop”. Ogród jest pełen śladów legend i tajemnic związanych z polskimi świętymi. To tutaj w dzieciach rozbudzana jest ciekawość fenomenem świętych-przyjaciół Pana Boga. Dzieciom, poprzez przykłady z ich życia prezentowane są takie wartości i cnoty jak altruizm, czystość, poświęcenie, męstwo, pobożność, hojność i wiele innych.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *