Operacja Czysta Rzeka 2021 zakończona

Miasto Zamość, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu i PGW Wody Polskie RZGW w Lublinie włączyły się do największej ogólnopolskiej akcji ekologicznej polegającej na sprzątaniu rzek w linii brzegowej oraz ich korytach ph.:”Operacja Czysta Rzeka 2021″Organizatorem akcji jest wydawca magazynu „Kraina Bugu”.

9 kwietnia lokalna edycja akcji odbyła się w Zamościu. W związku z obostrzeniami związanymi z epidemią COVID-19, zarejestrować mogło się tylko 20 wolontariuszy.

–  Dzięki pomocy wolontariuszy posprzątaliśmy Łabuńkę na odcinku od. ul. Królowej Jadwigi do Al. 1 Maja. Cieszymy się, że młodzi ludzie tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie i bardzo im dziękujemy – mówi dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Wolontariuszom zapewniono rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci itp. Podczas sprzątania najczęściej znajdowano plastikowe i szklane butelki, papiery, drobne elementy wyposażenia domu (np. obudowę od gniazdka elektrycznego), zabawki.

 

WGKiOŚ

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *