Obchody Jubileuszu 100-lecia II LO w Zamościu – Wręczenie odznaczeń

7 października br. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 100-lecia istnienia II LO im. Marii Konopnickiej w Zamościu.

Oficjalne obchody w Zamoyskim Domu Kultury w drugiej części to przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości, wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” i medali „Zasłużony dla II LO w Zamościu”.

Prezydent Miasta Andrzej Wnuk w swoim przemówieniu powiedział.….,,pewnie podzielicie moje zdanie, mamy w Zamościu już dwie szkoły artystyczne .Pierwsza to Liceum Plastyczne a druga to jest II LO. Młodzież z tej szkoły zawsze miała talenty, wybitne talenty artystyczne i dzisiaj nam to zaprezentowała. Chylę czoła przed młodzieżą ,nauczycielami bo to wielka sprawa żeby w tak krótkim czasie pokazać 100 lat historii szkoły,.100 lat w sposób który nie jest tylko opisaniem historii ale wymalowaniem losów. Jak państwo pamiętacie w trudnych czasach przed stanem wojennym dochodziło do sytuacji, w których młodzież musiała właśnie okazać odwagę – to wymagało odwagi a dzisiaj cóż ta młodzież może zrobić, uczyć się, swoją ciężką pracą podnosić rangę nie tylko szkoły ale naszego miasta ale swoje losy wiązać z nim na zawsze. Zarówno absolwentom jak i uczniom życzę aby ten trud, który włożyli w naukę przełożył się na zadowolenie, satysfakcję w życiu prywatnym, zawodowym . Ale przede wszystkim aby te przyjaźnie w tej szkole i znajomości, które zostały zawarte w tej szkole przetrwały trudną próbę czasu……..’

W uroczystości jubileuszu szkoły uczestniczyli również bp.Marian Rojek, byli prezydenci Zamościa, przedstawiciele władz samorządowych i posłowie na Sejm Jarosław Sachajko i Sławomir Zawiślak oraz byli absolwenci szkoły.

Fotorelacja Janek Cios

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *