XI TRIDDUUM CAECILIANUM („Muzyka 4 świata” – „KAIROS”) – 21.11.2014 r.

21 listopada to drugi dzień XI TRIDDUUM CAECILIANUM. Dzisiaj o godz. 19:00 w Katedrze Zamojskiej wystąpił Męski Zespół Wokalny „KAIROS” z koncertem „Muzyka świata”

Męski Zespół Wokalny „KAIROS” powstał w 1999 roku. Jest jednym z nielicznych zespołów w Polsce wykonujących piękną i tajemniczą muzykę kościołów Wschodu oraz jedynym, który od kilkunastu lat specjalizuje się w wykonywaniu dawnych śpiewów liturgicznych i ludowych Armenii, Gruzji i Grecji. Zespół wykonuje również utwory polskie, hebrajskie, a także pieśni wywodzące się z tradycji wokalnych Europy Zachodniej czy negro spirituals. Kairos chętnie angażuje się w niecodzienne eksperymenty artystyczne, których przykładem mogą być koncerty z towarzyszeniem oryginalnych, orientalnych instrumentów perkusyjnych, strunowych i dętych, takich jak: bębny afrykańskie i arabskie, ud, bombardy, zurna czy r’bab.

MUZYKA 4 STRON ŚWIATA

Niezwykła muzyczna „podróż” po całym świecie, obejmująca prezentację muzyki wokalnej różnych krajów, narodów i wyznań. W ramach jednego koncertu słuchacze mają szansę poznać różnorodność stylów i specyfikę śpiewu w poszczególnych częściach globu. Repertuar obejmuje pieśni prawosławne: ukraińskie, gruzińskie i ormiańskie, a także hymny ze Świętej Góry Atos. Z drugiej strony publiczność ma możliwość wysłuchania pieśni hebrajskich, muzyki polskiej, anglojęzycznej, a nawet wywodzącego się z nurtu afro-amerykańskiego negro spirituals. Koncert pozwala dostrzec bogactwo i różnorodność tradycji wokalnych z wielu regionów świata, często bardzo odległych, wykonywanych na przestrzeni kilkudziesięciu wieków.

Wykonawcy:
Męski Zespół Wokalny KAIROS
Dyrygent – Borys Somerschaf

fotorelacja: Janek Cios
fotorelacja Mirosław Chmiel


[youtube QS6AOcBw0V8]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *