„Strefa cross” w Stylowym

W Galerii Fotografii Stylowy dzisiaj 14 września 2020 roku o godzinie 17:00 w CKF Stylowy odbyło się otwarcie wystawy fotografii pt. „Strefa Cross” Anny Kwiatkowskiej.

„Strefa cross” –to kilkanaście fotografii zrealizowanych na przestrzeni ostatnich 3 lat, na różnych zawodach enduro i cross. Fotografując często w ekstremalnych warunkach, w kurzu, deszczu, w błocie, na stromych podjazdach i szybkich prostych, autorka, często nazywana „panią z żółtym aparatem” chce pokazać pasję, determinację i emocje towarzyszące
tym zawodom. Sportowe współzawodnictwo na specjalnie przygotowanych trasach wymaga od zawodników żelaznej kondycji, a to z kolei mobilizuje do dbania o wysoką formę fizyczną i prowadzenie zdrowego trybu życia. Dyscypliny związane z motocyklami cross zrzeszają ludzi w różnym wieku począwszy od dzieci po seniorów, kobiety i mężczyzn.
Ale „Strefa cross” to przede wszystkim ludzie, anonimowi zawodnicy
ukryci pod kaskami i ochraniaczami, to także radość, przyjaźń i pozytywna energia.

Anna Kwiatkowska – rodowita Zamościanka. Fotograf – amator – samouk. Od 2017 roku członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczka dwóch wystaw zbiorowych ZTF-u, „Nowi” oraz „Portret”. Jej prace można było oglądać na czterech wystawach pokonkursowych Przeglądu Fotografii Zamojskiej, w którym dwukrotnie była nagradzana II miejscem.
Fotografia sportowa to jest to w czym czuje się najlepiej, a jej ulubioną dyscypliną jest sport motocyklowy. „Strefa cross” jest jej pierwszą wystawą indywidualną. Podczas wernisażu, dodatkową atrakcją stanowiły dwa motocykle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *