„Strefa cross” w Stylowym

W Galerii Fotografii Stylowy dzisiaj 14 września 2020 roku o godzinie 17:00 w CKF Stylowy odbyło się otwarcie wystawy fotografii pt. “Strefa Cross” Anny Kwiatkowskiej.

„Strefa cross” –to kilkanaście fotografii zrealizowanych na przestrzeni ostatnich 3 lat, na różnych zawodach enduro i cross. Fotografując często w ekstremalnych warunkach, w kurzu, deszczu, w błocie, na stromych podjazdach i szybkich prostych, autorka, często nazywana „panią z żółtym aparatem” chce pokazać pasję, determinację i emocje towarzyszące
tym zawodom. Sportowe współzawodnictwo na specjalnie przygotowanych trasach wymaga od zawodników żelaznej kondycji, a to z kolei mobilizuje do dbania o wysoką formę fizyczną i prowadzenie zdrowego trybu życia. Dyscypliny związane z motocyklami cross zrzeszają ludzi w różnym wieku począwszy od dzieci po seniorów, kobiety i mężczyzn.
Ale „Strefa cross” to przede wszystkim ludzie, anonimowi zawodnicy
ukryci pod kaskami i ochraniaczami, to także radość, przyjaźń i pozytywna energia.

Anna Kwiatkowska – rodowita Zamościanka. Fotograf – amator – samouk. Od 2017 roku członek Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Uczestniczka dwóch wystaw zbiorowych ZTF-u, „Nowi” oraz „Portret”. Jej prace można było oglądać na czterech wystawach pokonkursowych Przeglądu Fotografii Zamojskiej, w którym dwukrotnie była nagradzana II miejscem.
Fotografia sportowa to jest to w czym czuje się najlepiej, a jej ulubioną dyscypliną jest sport motocyklowy. „Strefa cross” jest jej pierwszą wystawą indywidualną. Podczas wernisażu, dodatkową atrakcją stanowiły dwa motocykle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *