227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja – msza za Ojczyznę

W Katedrze Zamojskiej z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz święta MB Królowej Polski o godz.10.00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny. W uroczystej mszy św. wzięli udział min. Prezydent Miasta Andrzej Wnuk, V-ce prezydent Magdalena Dołgan, przewodniczący Rady Miasta Jan Matwiejczuk, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe, żołnierze 3 batalionu zmechanizowanego, harcerze oraz zebrani wierni . Mszę poprowadził ks bp Marian Rojek i ks..kan. płk Bogusław Romankiewicz z  parafii wojskowej św. Jana Bożego w Zamościu.

1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej król Jan Kazimierz w sposób oficjalny ślubował:
„Wielka Boga Człowieka Matko, Najświętsza Dziewico. Ja, Jan Kazimierz, za zmiłowaniem Syna Twojego, Króla królów, a Pana mojego i Twoim miłosierdziem król, do Najświętszych stóp Twoich przypadłszy, Ciebie dziś za Patronkę moją i za Królową państw moich obieram. Tak samego siebie, jak i moje Królestwo polskie, księstwo litewskie, ruskie, pruskie, mazowieckie, żm-*udzkie, inflanckie, smoleńskie, czernichowskie oraz wojsko obu narodów i wszystkie moje ludy Twojej osobliwej opiece i obronie polecam, Twej pomocy i zlitowania w tym klęsk pełnym i opłakanym Królestwa mojego stanie przeciw nieprzyjaciołom Rzymskiego Kościoła pokornie przyzywam..”

Święto Narodowe Trzeciego Maja – msza św. w intencji Ojczyzny

W Katedrze Zamojskiej z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz święta MB Królowej Polski o godz.10.00 odbyła się uroczysta .msza św. w intencji Ojczyzny

Opublikowany przez Życie Zamościa 3 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *