2 maja 2014 r. ZAMOJSKA MAJÓWKA – Koncert zespołu BRACIA.

W ramach zamojskiej majówki w dniu święta flagi Miasto Zamość wraz z Zamojskim Domem Kultury przygotowało miły wieczór dla mieszkańców i turystów . Na scenie na Rynku wielkim o godz. 20 wystąpił zespół z sąsiedniego miasta Lublina ZESPÓŁ BRACIA. Piotr i Wojciech Cugowscy z kolegami.Po zebranej publiczności widać było ,że zespół cieszy się dużą popularnością zarówno wśród młodzieży jak i dorosłych. Na placu Rynku Wielkiego zebrało się około 5 tyś. widzów. Wspaniały kontakt z publicznością zespól docenił rozdawaniem autografów i wspólnymi zdjęciami.

Historia zespołu rozpoczęła się w Lublinie, w 1997 roku. Wtedy to, bracia Piotr Cugowski i Wojtek Cugowski zdecydowali się na pierwszy wspólny występ akustyczny. W 2001 roku do zespołu dołączyli Krzysztof Nowak (bas) i Konrad Zieliński (perkusja), którego niedługo potem zastąpił Robert Markiewicz[4].

Pierwszym przełomem w karierze zespołu było zdobycie nagrody w kategorii Debiut, Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej – KFPP OPOLE 2002[4]. Zwycięski utwór pt. „Nie jestem inny”, autorstwa Romualda Lipko i Andrzeja Mogielnickiego stał się przebojem[4], granym przez dłuższy czas na koncertach Braci[5].

W 2003 roku piosenką „Missing Every Moment” Bracia Cugowscy wzięli udział w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji[6]. Zespół grał już w zmienionym składzie. Na basie Bartek Królik – znany jako Barteq z Sistars, na klawiszach Tomek Bidiuk, znany i ceniony sideman z Lublina[6]. info .Wikipedia

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.