15.08..2013 r. Święto Wojska Polskiego w Zamościu

15.08.2013 r.o godz. 12.00 na Rynku Wielkim w Zamościu odbyły się uroczyste obchody Święta Wojska Polskiego i Święta 3 batalionu zmechanizowanego , w których udział wzięła kompania honorowa i pododdziały jednostek Garnizonu Zamość.
W uroczystościach uczestniczyli Marcin Zamoyski – Prezydent Miasta Zamość, Jan Matwiejczuk – Przewodniczący Rady Miasta Zamość, Henryk Matej – Starosta Zamojski, Ryszard Gliwiński – Wójt Gminy Zamość, żołnierze i pracownicy wojska wszystkich instytucji wojskowych Garnizonu Zamość.
Początek uroczystości rozpoczął się przybyciem Dowódcy Garnizonu w pojezdzie BWP 1 w obstawie wozu pogotowia technicznego i żołnierzy gdzie następnie Dowódca uroczystości złożył meldunek Dowódcy Garnizonu Zamość.
To już dwudziesty drugi raz w kraju i poza jego granicami , 15 sierpnia obchodzimy uroczyście Święto Wojska Polskiego.Przywrócone ustawą sejmową 30 lipca 1992 r.nawiązuje do tradycji jego obchodzenia w II Rzeczpospolitej, upamiętniając rocznice słynnego manewru Wojsk Polskich znad Wieprza w 1920 r. Ten dzień nie tylko jest szczególnym dniem dla żołnierzy i pracowników cywilnych wojska . Zapisał się już na trwałe jako dzień obchodzony uroczyście przez najwyzsze władze i społeczeństwo. Prezydent RP tego dnia wręcza wojskowe nominacje generalskie , najbardziej zasłużeni żołnierze i kombatańci są odznaczani medalami i orderami .

Zapraszamy na fotorelację z uroczystości w Zamościu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *