14.09.2013 r.Zamojska Gra Miejska – “Nie od razu Polskę zbudowano”.

14 września o godz.11.00 spod wartowni przy ul. Szczebrzeskiej 5 już po raz czwartyw Stowarzyszenie „Projekt Europa zorganizowalo Zamojską Grę Miejską w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem “Nie od razu Polskę zbudowano”.
Celem gry jest przekazanie dzieciom, młodzieży, jak i ich dorosłym opiekunom wiedzy na temat Zamościa w łatwej formie. Ponadto uczy współpracy i logicznego myślenia.
Na czym polega gra?
Podczas wyznaczonej tegorocznej misji na zawodników czekać będą niezliczone zagadki do rozwiązania oraz tajemnice do odkrycia. Część z pytań zawarta będzie w karcie gry (którą drużyny otrzymają wraz z mapą na starcie), część w kopertach posiadanych przez „postacie z przeszłości”, które niespodziewanie pojawiać się będą na różnych etapach gry. Odpowiedzi na pytania kryć się będą w najbliższym otoczeniu drużyn, między innymi na elewacjach zamojskich kamienic. Wszystkie drużyny rozpoczynają swoją podróż przy Wartowni (Szczebrzeska 5). Meta wskazana będzie w karcie do gry. Na mecie na drużyny czekać będzie zasłużona nagroda.
Organizacjami wspierającymi są Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego, ZHP Hufiec Zamość, Zamojskie Bractwo Rycerskie oraz Zbyrczyk – Obóz Wojskowy w Nadszańcu. Patronat honorowy na wydarzeniem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska-Bobińska.
Drużyny , które zgłosiły się do tej świetnej zabawy przybyły z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego jak też uczestnicy z Warszawy, Rzeszowa i Zamościa.
Za rok myślimy, że będzie jeszcze więcej uczestników.
Zapraszamy na fotorelację z szybkiego poznawania i zwiedzania Zamościa .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *