Telewizor QLED do 8000 zł – najlepsze modele

Szukasz najlepszego telewizora do domowego centrum rozrywki? Sprawdź polecane modele QLED! Takie sprzęty pozwolą ci się cieszyć doskonałą jakością obrazu, w tym nasyconymi kolorami! Zobacz najlepsze propozycje i dowiedz się, czym różnią się od telewizorów LED!

Co to jest QLED?

Tym, co w największym stopniu wpływa na jakość obrazu, jest matryca telewizora. Najwięcej na rynku jest sprzętów z matrycą LED. Nazwa oznacza light-emitting diodes – diody są używane do podświetlenia pikseli, które odpowiadają za wyświetlanie obrazu. Możesz się spotkać z określeniami edge-lit LED, gdzie diody są rozmieszczone wzdłuż krawędzi ekranu lub full-array LED – tutaj są umieszczone za całym ekranem – po to, by precyzyjniej sterować podświetleniem. Taka technologia ma jednak swoje ograniczenia, dlatego producenci szukali sposobów, by ją udoskonalić. Wynikiem tego procesu jest stworzenie telewizorów QLED przez markę Samsung! QLED nawiązuje do quantum dot light-emitting diodes, czyli technologii kropek kwantowych. Umieszczone na specjalnej folii, pozwalają stworzyć wiązkę światła o specyficznym widmie, dzięki której można uzyskać doskonałe, czyste kolory podstawowe RGB. Barwy na ekranie są nasycone i wiernie oddające niuanse kolorystyczne. Mocną stroną technologii QLED jest wysoka jasność panelu. Takie sprzęty świetnie sprawdzą się więc przy oglądaniu filmów przyrodniczych i podróżniczych!

Inni producenci także szukali sposobów na udoskonalenie technologii LED – marka LG rozwinęła technologię nanokryształów, z której korzysta w urządzeniach NanoCell. Sama technologia QLED do niedawna była zarezerwowana wyłącznie dla Samsunga. Dzisiaj znajdziesz ją na przykład w bardziej budżetowych modelach TCL.

Czy QLED i OLED to to samo? Nie! Sprzęty OLED, które także czekają wśród propozycji Samsunga, to inny typ urządzenia. Matryca OLED składa się z samoświecących pikseli, nie wymaga dodatkowego podświetlenia. Taki sprzęt uchodzi za najbardziej zaawansowany technologicznie, co wpływa na wysokie ceny modeli OLED – zwłaszcza tych o dużej przekątnej!

Pamiętaj jednak, że sama matryca to tylko jeden z elementów wpływających na wyświetlanie obrazu. Dlatego zwróć uwagę na technologie optymalizacji obrazu i procesor urządzenia, które wpadło ci w oko.

Polecane modele QLED od Samsunga – jakie wybrać?

Chcesz kupić dobrze oceniany model QLED? Sprawdź najlepiej sprzedające się modele marki Samsung! Każdy z nich zbiera entuzjastyczne recenzje użytkowników – możesz mieć pewność, że będzie to udane dopełnienie twojego salonu! Wszystkie działają na systemie smart TV Tizen, który jest wysoko oceniany jako intuicyjny w obsłudze.

  • SAMSUNG QE75Q77CAT – 75-calowy QLED, który kupisz za niecałe 7000 zł. Mocną stroną urządzenia jest procesor AI Quantum 4K, który – dzięki sztucznej inteligencji – może skalować obraz do jakości zbliżonej do 4K. Spodoba ci się też technologia Dual LED, która dobiera temperaturę koloru podświetlenia do oglądanych treści. Spędzanie długich godzin przez telewizorem nie będzie problematyczne – to zasługa Trybu Komfort dla Oczu. Docenisz również Dźwięk Podążający za Obiektem Lite. Graczom z kolei przypadnie do gustu Upłynniacz Ruchu+ i Ultraszeroki Widok w Grach.
  • SAMSUNG QE65Q80BAT – 65-calowy model QLED za ok. 5000 zł. Procesor AI Quantum 4K zapewnia skalowanie do jakości zbliżonej do 4K dzięki zastosowaniu algorytmów sztucznej inteligencji. Zachwyci cię także doskonała biel i czerń – to zasługa Bezpośredniego Strefowego Podświetlenia matrycy LED. Nie zabrakło tutaj również omówionych wcześniej udogodnień, jak Trybu Komfort dla Oczu czy Upłynniacza Ruchu+. Jak inne telewizory marki Samsung, działa w ramach systemu SmartThings.
  • The Frame SAMSUNG QE65LS03BAU – prawdziwe dzieło sztuki – tak najkrócej można opisać 65-calowy LED za ok. 5000 zł. System wymiennych ramek sprawia, że urządzenie może doskonale wkomponować się w przestrzeń. Tryb Sztuka pozwala wyświetlać na telewizorze obrazy i fotografie uznanych twórców. Procesor AI Quantum 4K skaluje obraz do jakości zbliżonej do 4K. Wśród innych wartych uwagi rozwiązań należy wymienić Tryb Komfort dla Oczu i Dźwięk Podążający za Obiektem.

Chcesz poznać więcej modeli? Sprawdź wszystkie telewizory QLED Samsung w sklepie MediaMarkt!

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *