Jak ułatwić sobie sprzątanie? Sprawdzone triki

Sprzątanie wcale nie musi być czasochłonne czy trudne. Wystarczy jedynie odpowiednie przygotowanie i poznanie sprawdzonych trików, które pomogą nam w przyspieszeniu tego procesu. Jak porządkować przestrzeń, aby chętnie wykonywać takie czynności jak pranie, ścieranie kurzy czy odkurzanie podłóg? Mamy na to kilka sposobów!  

Jak powinno wyglądać sprzątanie? Sprawdzone triki! 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, aby sprzątanie przebiegało gładko i szybko, to koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca. Tak naprawdę wystarczy wcielenie w życie kilku prostych zasad, dzięki którym szybciej uporządkujesz przestrzeń wokół Ciebie. Przede wszystkim staraj się sprzątać na bieżąco. Każdego dnia możesz odłożyć naczynia do zmywarki, pozmywać ręcznie, odłożyć przedmioty na miejsce czy odkurzyć w miejscu, w którym widoczne jest zabrudzenie. Nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Inaczej spędzisz na porządkach cały weekend.  

Zaangażuj w sprzątanie innych domowników. Nie staraj się robić wszystkiego samodzielnie, ponieważ każdy, kto korzysta z przestrzeni, powinien być za nią odpowiedzialny. Wzajemna pomoc jest tutaj na wagę złota. Jeżeli przystępujesz do porządków, a mieszkasz w piętrowym domu, to postaraj się zacząć od góry. Parter zostaw na koniec.  

Zanim odkurzysz podłogi i dokładnie je umyjesz, musisz zetrzeć kurz i brud osiadły na meblach oraz innych powierzchniach. To słuszna kolejność, która sprawi, że Twój dom bądź mieszkanie będą zawsze wyglądać dobrze. A co z praniem, które także jest częścią sprzątania? Postaraj się, aby w miarę możliwości suszyć je na zewnątrz, a już zwłaszcza jeżeli jest to środek lata. Wietrz również pościel oraz zasłony. Regularnie zmieniaj poszewki oraz ręczniki. Aby o niczym nie zapomnieć, możesz umieścić na drzwiach lodówki rozpiskę z obowiązkami, które musisz wykonać. Jeżeli w domu mieszka więcej osób, to warto dopisać do listy imiona osób, które będą odpowiedzialne za wykonanie danej czynności.  

Odkurzacze bezworkowe i workowe 

W codziennym sprzątaniu pomagają nam bez wątpienia nowoczesne urządzenia, takie jak choćby odkurzacze. Tutaj do wyboru mamy zarówno warianty na kablu, workowe, bezworkowe czy odkurzacze bezprzewodowe. Dodatkowo podczas wyboru powinniśmy zwrócić uwagę na te designerskie sprzęty, które świetnie wpasują się w każdą przestrzeń. Warianty bezprzewodowe są na tyle małe, że będą odpowiednim wyborem także do małych mieszkań. 

Wybierając odkurzacze bezprzewodowe i przewodowe, zapewne zwracamy też uwagę na moc ssania, stopień filtracji, a nawet wielkość pojemnika na kurz. Każdy z tych parametrów możemy dostosować praktycznie do naszych potrzeb. Jeżeli chodzi o warianty bezworkowe, to są to sprzęty przewodowe. Na pewno na wyróżnienie zasługuje tutaj duży pojemnik, który nie musimy często opróżniać. Będzie to znaczące ułatwienie. 

W ofercie marki Electrolux znajdziemy duży przekrój urządzeń sprzątających. Będzie to także odkurzacz bezworkowy czy bezprzewodowy. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę podczas zakupu? Może być to między innymi obecność technologii aktywnego mopowania, która świetnie sprawdza się w wielu domach oraz mieszkaniach.  

Czym jest technologia aktywnego mopowania? 

W ostatnim czasie szczególnie dużo mówi się o tak zwanej technologii aktywnego mopowania. Czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać? Rozwiązania zaproponowane przez firmę Electrolux sprawiają, że sprzątanie podłóg staje się prostsze. Od teraz możesz myć na mokro podłogi poprzez wykorzystanie odkurzacza POWER HYGIENIC 800. To właśnie tutaj zastosowano nowoczesną technologię aktywnego mopowania, czyli POWER PRO MOP. Są to dyski rotujące z prędkością 260 obrotów/minutę. Bezprzewodowe odkurzacze szwedzkiej marki Electrolux wychwytują 99% kurzu i 5x mocniej odkurzają. 

Znajdziemy tutaj również 5-stopniowy system filtracji, który w połączeniu z użyciem elektroszczotki BED PRO POWER+ z technologią UV pomaga usuwać aż 99,99% cząsteczek o wielkości poniżej 1µm (mikrometra). Są to więc między innymi pyłki, bakterie, alergeny czy roztocza.  

Advertisements

One thought on “Jak ułatwić sobie sprzątanie? Sprawdzone triki

  • 30 sierpnia 2022 o 13:55
    Permalink

    iRobot to najlepsze ułatwienie. Więcej mi nie trzeba.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *