Jubileusz Mieczysława Skiby

8 listopada br., płk. poż. w.st. spocz. Mieczysław Skiba obchodził 90 urodziny. Z tej okazji odbył się benefis poświęcony jubilatowi, na którym przedstawiony został życiorys nestora zamojskiego pożarnictwa. Podczas uroczystości, jubilat przedstawił swoją karierę zawodową oraz wspomnienia z młodości. Uroczyste spotkanie było też okazją do promocji najnowszej książki jubilata “Nie wolno zatrzymywać się w marszu”.

Mieczysław Skiba w wydanej publikacji przywołuje ostatnie lata życia pokazuje, że “Nie jest sztuką przeżycie długich lat, ale jest sztuka mieć w tych latach atrakcyjne i pożyteczne przeżycia, satysfakcję, że coś dobrego zrobiło się dla ojczyzny i dla ludzi”. Receptą na długie lata jest bycie aktywnym – to jest nie zatrzymywanie się w marszu.

W jubileuszu wzięło udział wiele znamienitych osób, władze samorządowe różnych szczebli, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych oraz emeryci, przyjaciele i rodzina. Życzenia w imieniu funkcjonariuszy PSP złożył jubilatowi st. bryg. Grzegorz Alinowski lubelski komendant wojewódzki PSP wraz z bryg. Jackiem Sobczyńskim, bryg. Andrzejem Mandziukiem, bryg. Mirosławem Michońskim i bryg. Wiesławem Krentem.

Andrzej Szozda

foto: Emil Cabaj

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *