NASI UCZNIOWIE NA PRAKTYKACH W GRECJI

Po intensywnych przygotowaniach do mobilności, które obejmowały zajęcia z języka angielskiego branżowego, greckiego, kultury kraju partnerskiego oraz kwestie związane z pobytem w obcym kraju, nadszedł czas na wyjazd na praktyki.

W ramach projektu unijnego „tytuł” Erasmus+, 24 osobowa grupa młodzieży z I PTH w Zamościu obecnie bierze udział w trzytygodniowym stażu zawodowym, w greckim mieście Olimpiaki Akti położonym u wybrzeży Morza Egejskiego.

Uczniowie 3 i 4 klasy technikum o specjalności technik hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, podczas stażu uzupełniają swoją wiedzę oraz umiejętności z dziedziny hotelarstwa i gastronomii. Natalia, jedna z uczestniczek projektu, tak relacjonuje swój staż: „Poznajemy nowoczesne trendy w hotelarstwie i gastronomii, doskonalimy umiejętności nawiązywania współpracy z klientami, przeprowadzania rozmów i negocjacji. Podpatrujemy jak Grecy prowadzą swoje firmy.”

To już druga grupa uczniów technikum hotelarstwa i technik żywienia i usług gastronomicznych, która odbywa praktyki w Grecji. Mamy nadzieję, że wkrótce wyjazdy uczniów I PTH w Zamościu na praktyki zagraniczne staną się standardem kształcenia w naszej placówce. Serdecznie zapraszamy!

Dyrektor I PTH w Zamościu, Tomasz Halej

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *