Buduj świadomie swoją przyszłość z WSPiA

Buduj świadomie swoją przyszłość i dokonaj właściwego wyboru 

Osiem nowych specjalności, ścieżki prawnicze przygotowujące do konkretnych zawodów, punktowy system sprawdzania wiedzy oraz blisko 60 proc. zajęć praktycznych. Tak w skrócie wygląda oferta WSPiA dla kandydatów na studia w roku akademickim 2023/2024. Sprawdź jakie nowości przygotowała Uczelnia!

II Tura rekrutacji na studia w WSPiA cały czas trwa! Na wszystkich kandydatów, którzy chcą złożyć podanie o przyjęcie na studia w II turze rekrutacji, uczelnia czeka do 28 września 2023 r.

Jedyny taki kierunek na Podkarpaciu!

Podczas rozpoczynającej się 1 czerwca 2023 r. rekrutacji WSPiA proponuje jeden z 5-ciu bardzo dobrze przygotowanych kierunków studiów. Najnowszy, jedyny na Podkarpaciu kierunek to „kryminologia” (studia I stopnia), który cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów. WSPiA oferuje także studia na kierunku: „administracja” i „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „zarządzanie” (studia I stopnia).

Warto zaznaczyć, że WSPiA proponuje nowatorską ofertę nazwaną „administracja // zarządzanie”. Dzięki temu student decyduje o wyborze konkretnego kierunku dopiero po pierwszym rok wspólnych zajęć.

Nowości na rok akademicki 2023/2024

Na kierunku Administracja kandydaci mają do wyboru 13 atrakcyjnych specjalności w tym dwie nowości. Na studiach I stopnia nową specjalnością są zamówienia publiczne, a na studiach II stopnia doradztwo podatkowe.

Kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne to z kolei 9 specjalności, a wśród nich dwie całkiem nowe. Kandydaci na studia I stopnia jako nowość do wyboru mają specjalność przygotowanie obronne i bezpieczeństwo militarne, a na studiach II obronność państwa i bezpieczeństwo międzynarodowe.

Zdecydowanie najwięcej nowości czeka na kandydatów na kierunku zarządzanie. W tym przypadku na pięć specjalności, aż cztery są całkiem nowe. Są to psychologia w zarządzaniu, informatyka w biznesie, zarządzanie i prawo w biznesie oraz zarządzanie finansami.

Praktyka czyni prawnika

WSPiA w tym roku stawia także na upraktycznienie zajęć na kierunku prawo, wprowadzając dwie ścieżki przygotowujące do pracy w konkretnych zawodach. Pierwsza – „prawnicza ścieżka aplikacyjna”, przygotowuje do odbycia aplikacji i wykonywania zawodu: sędziego, prokuratora radcy prawnego, adwokata, notariusza i komornika. Druga „ścieżka przygotowuje do wykonywania innych zawodów prawniczych” (m.in.: referendarza sądowego, asystenta sędziego, asystenta prokuratora, doradcy podatkowego, brokera ubezpieczeniowego, kuratora sądowego i mediatora). Studenci kierunku prawo będą także uczestniczyć w dodatkowych zajęciach przygotowujących do podjęcia wybranej aplikacji.

Dlaczego warto wybrać studia w WSPiA

Odpowiedź na to pytanie jest krótka, acz treściwa. WSPiA wprowadziła także nowatorski system „STEP BY STEP”. Jest to rozwiązanie dydaktyczno-zaliczeniowe, dające gwarancję najwyższej jakości i efektywności nauczania. Student systematycznie zdobywa punkty z wiodących przedmiotów poprzez: obecność na wykładach, aktywność na ćwiczeniach i warsztatach, rozwiązanie kazusu, kolokwium w „Sali Tortur” i dodatkową aktywność poza dydaktyczną. Studenci WSPiA do dyspozycji mają także Edukator. Jest to dostępny on-line nowoczesny asystent edukacyjny zawierający m.in. streszczenie omawianego tematu, materiały do nauki oraz pytania wymagane do jego zaliczenia.

WSPiA to także wyjątkowa kadra naukowa składająca się z blisko 50 profesorów, ponad 60 doktorów, a przede wszystkim blisko 100 praktyków. Uczelnia stawia na kształcenie praktyczne – 60 proc. zajęć to różna formach aktywności praktycznej. WSPiA to także blisko 20 Kół Naukowych i organizacji studenckich oraz wysokie stypendia nawet 2700 zł, Oferujemy także niskie koszty zakwaterowania od 500 zł miesięcznie. Co bardzo ważne Uczelnia poza opłatą za studia nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Rekrutacja elektroniczna

Rekrutacja kandydatów na studia prowadzona jest on-line. Kandydat loguje się elektronicznie poprzez nowoczesny system e-rekrutacji WSPiA. Uzupełnia wszystkie wymagane dane, załącza odpowiednie dokumenty oraz dokonuje wyboru kierunku studiów. Zgłoszenie jest przyjmowane przez pracowników biura rekrutacyjnego, którzy w razie potrzeby kontaktują się z kandydatem w celu uzupełnienia brakujących danych.

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto studiować właśnie w WSPiA? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz tutaj!

Druga tura rekrutacji na studia w WSPiA potrwa do 28 września 2023 r. Ogłoszenie wyników nastąpi dzień później. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 17 867 04 80, 17 867 04 81, 514 194 892 oraz na stronie www.wspia.eu.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *