Jak więcej podróżować? Praktyczny poradnik

Podróżowanie to pasja ogromnej liczby osób. Piaszczyste plaże, piękne zabytki, poznawanie nowych ludzi i niezliczonych kultur. Te wszystkie rzeczy przyciągają i sprawiają, że każdy, kto choć raz spróbował, szybko od podróżowania się uzależniał. Jednak z różnych powodów nie wszyscy mogą sobie na częste podróże pozwolić. Czasem są to pieniądze, ale też liczne obawy i problemy, które łatwo rozwiązać. Jak zatem więcej podróżować?

Przestań się bać!

Jedną z wielu rzeczy, która powstrzymuje nas przed podróżowaniem, jest strach przed tym, co pomyślą o nas inni ludzie. Rodzina, przyjaciele czy znajomi z pracy. No bo jak to tak, rzucić wszystko i nagle wyjechać? Dla wielu osób wydaje się to nie do pomyślenia. Tymczasem szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy mamy tak ogromne możliwości bezproblemowego przekraczania granic oraz pracy online, rozpoczęcie podróżowania wydaje się fantastycznym pomysłem. Lepiej spróbować niż żałować, że się tego nie zrobiło!

Doedukuj się!

Wiele osób zwyczajnie rezygnuje z podróżowania, bo wielu rzeczy się obawia. Przede wszystkim są to obawy związane z bezpieczeństwem. Tymczasem zachowanie odpowiednich środków ostrożności jest podstawą, a podróżowanie wcale nie jest bardziej niebezpieczne niż mieszkanie na stałe w Polsce.

Kolejnym elementem, który może przerażać, jest brak znajomości języków obcych. Jednak dla chcącego, nic trudnego! Warto w takiej sytuacji być może zapisać się na kurs językowy? Czytać i oglądać seriale w języku obcym? A może zaprzyjaźnić się z osobą zza granicy? Możliwości jest mnóstwo, a język szybko można sobie przyswoić.

Ostatnią rzeczą, którą wiele osób się boi, jest strach przed innością lub tak zwany “brak obycia”. Dlatego warto się doedukować! Sprawdzą się do tego nawet szkolne podręczniki z geografii jak na przykład “Oblicza geografii 1. Zakres rozszerzony”, ale wielu informacji o krajach, które planujemy odwiedzić, możemy dowiedzieć się z Internetu lub od ulubionych, podróżniczych influencerów.

Sprawdź jak zaoszczędzić podczas podróży

Pieniądze. To rzecz, która powstrzymuje największą liczbę osób przed wyjazdami. Co zatem można zrobić, aby podróżować taniej?

  • Podróżuj jesienią lub wczesną wiosną! Ceny hoteli i lotów są wtedy znacznie niższe
  • Podróżuj większą grupą! Podzielenie się kosztami noclegu czy jedzenia to zawsze mniejszy wydatek
  • Sprawdź, czym jest couchsurfing!
  • Poszukuj darmowych atrakcji, muzeów i wystaw!
  • A może podróż autostopem z namiotem w plecaku?

Podróżowanie to marzenie wielu osób. A jak wiadomo, marzeń nie warto odkładać na później! Dlatego zacznij już teraz i spełniaj swoje pragnienia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.