Zamojscy policjanci wspierają uczniów w bezpiecznym dotarciu do szkoły

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a w okolicach szkół pojawili się policjanci, którzy pomagają zamojskim uczniom bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Wzmożone policyjne działania kontrolno – prewencyjne wspierane działaniami profilaktycznymi sprawią, że uczniowie po wakacyjnej przerwie szybko przypomną sobie zasady bezpiecznego zachowania na drodze, w szkole, czy też po zakończonych zajęciach lekcyjnych.

Obowiązek troski o najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, którzy kilka dni temu rozpoczęli rok szkolny spoczywa na nas wszystkich: rodzicach, nauczycielach, policjantach. Mundurowi z zamojskiej jednostki – wywiązując się z tego obowiązku, na progu nowego roku szkolnego, realizują zadania ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Jesteśmy obecni w okolicach placówek oświatowych sprawdzając, czy uczniowie mają możliwość bezpiecznego dotarcia do szkoły oraz czy kierujący zachowują szczególną ostrożność poruszając się w taki sposób, aby nie powodować zagrożenia dla dzieci i młodzieży. Zwracamy również uwagę na rodziców dowożących swoje pociechy do szkoły. reagujemy, gdy śpieszący się rodzic nie zważając na zagrożenie wysadza dziecko od strony ulicy, a nie chodnika.

„Bezpieczna droga do szkoły” to również spotkania z uczniami szkół i przypomnienie najmłodszym o zasadach bezpiecznego zachowania, nie tylko na drodze, ale również w szkole i po zakończonych zajęciach. Policjanci z zamojskiej jednostki po wakacyjnej przerwie „odświeżają” kontakty z dyrekcją oraz pedagogami i już niebawem spotkają się z uczniami rozmawiając o bezpieczeństwie.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *