Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 22.02-28.02.2021 roku na terenie całego kraju obchodzony będzie “Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. Komenda Miejska Policji w Zamościu od przyszłego poniedziałku czynnie włącza się do akcji. Policjanci podczas pełnionych dyżurów udzielać będą kompleksowych porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.

W tym roku Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem trwa od 22 do 28 lutego. Koordynatorem akcji jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Inicjatywa związana jest z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzeby osób dotkniętych przestępstwem, jak też wyznaczenie kierunków niezbędnych dla poprawienia ich sytuacji.

W ramach obchodów tej inicjatywy przez najbliższy tydzień w całym kraju bezpłatnych porad będą udzielać prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Wzorem poprzednich lat w akcji udział wezmą również zamojscy policjanci, którzy na czas trwania obchodów Tygodnia, od przyszłego poniedziałku do piątku w godzinach 9-14 będą udzielać telefonicznych porad wszystkim zgłaszającym się po wsparcie lub poradę.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą kontaktować się telefonicznie pod numerem 47 81 51 423.

Zachęcamy osoby potrzebujące do skorzystania z pomocy.

Więcej na temat Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem znaleźć można: Tutaj

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *