Bezpiecznie, bo przez internet – pożyczanie w dobie COVID

Niebezpieczny wirus powodujący trudną do wyleczenia chorobę całkowicie zdominował życie Polaków oraz ludzi na całym świecie w ostatnich miesiącach. Nagle okazało się, że więcej czasu musimy spędzać w domu, a ważne sprawy urzędowe czy też zakupy załatwiamy online. W ten sam sposób możemy zaciągnąć pożyczkę.

Poziom niepokoju Polaków związany z koronawirusem jest na razie umiarkowany. W badaniu zleconym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej został oceniony na 5,8 w skali od 0 do 10. W związku z wiosennym lockdownem 57% ankietowanych ograniczyło kontakty ze znajomymi, 55% rzadziej wychodziło z domu, 43% unikało korzystania z komunikacji zbiorowej. Prawie połowa badanych zdecydowała się zrobić zapasy w związku z epidemią koronawirusa. Dodatkowo z tego powodu co siódma osoba odwołała wizytę u lekarza lub rehabilitanta, a 30% – inne wydarzenie, np. ślub (35%), chrzest, komunię (29%). Nastąpił wzrost o 70% zakupów robionych przez Internet. Najwięcej zyskały takie branże jak e-grocery, zoologia, suplementy oraz leki bez recepty. Wśród klientów, którzy zdecydowali się na robienie zapasów online, aż 70% stwierdziło, że taka forma zakupów jest dużo bezpieczniejsza.

Pandemia wpłynęła także na przyzwyczajenia finansowe Polaków. Gotówkę z banku w związku z zagrożeniem koronawirusem wypłaciło 17% respondentów, a 33% stara się w sklepach płacić wyłącznie kartą. Internet pozwala również bezpiecznie pożyczyć pieniądze.

– Pandemia koronawirusa wymusiła na Polakach zmianę nawyków, spędzania wolnego czasu, robienia zakupów oraz szukanie innych form rozrywki. Przymusowe przebywanie w domu sprawiło, że więcej spraw załatwiamy przez Internet ze względów bezpieczeństwa – zwraca uwagę ekspert marki VIVUS. – Internet to również bezpieczny kanał do zaciągnięcia pożyczki. Zamiast ryzykować zdrowie i chodzić do stacjonarnej placówki pożyczkodawcy, można wybrać pożyczenie pieniędzy online bez wychodzenia z domu.

Jak wybrać pożyczkę przez Internet?

Na rynku jest wiele firm pożyczkowych, które mają w swojej ofercie pożyczki przez Internet. Aby wybrać zobowiązanie bezpieczne, najlepiej zdecydować się na ofertę w firmie pożyczkowej zrzeszonej w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. Dodatkowo warto sprawdzić, czy dany pożyczkodawca jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz jak długo działa na polskim rynku. Należy również poszukać opinii o wybranej instytucji pozabankowej. Zanim wybierzemy ofertę konkretnego podmiotu, dobrze jest również sprawdzić procedury, jakie stosuje pożyczkodawca oraz czy warunki pożyczki są proste i przejrzyste.

Jak otrzymać pożyczkę przez Internet?

Wybierając pożyczkę przez Internet w renomowanej firmie pożyczkowej, mamy pewność, że cały proces będzie bezpieczny, ponieważ tacy pożyczkodawcy używają narzędzi i zabezpieczeń najwyższej klasy. Podobne zabezpieczenia stosują banki. Wszystkie formalności można załatwić z poziomu komputera, tabletu lub telefonu bez wychodzenia z domu.

Aby skorzystać z oferty wybranej instytucji pozabankowej, należy wejść na jej stronę internetową. Tam trzeba zapoznać się z warunkami pożyczki. Potem wybieramy kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Po chwili na ekranie pojawią się wyliczenia dotyczące zobowiązania. Można szybko sprawdzić między innymi całkowitą kwotę do zwrotu.

W kolejnym kroku trzeba wypełnić formularz. Należy w nim podać dane osobowe, numer telefonu, konta bankowego, adres e-mail oraz  informacje na temat źródła i wysokości dochodu. Po sprawdzeniu poprawności danych wpisanych we wniosku wysyłamy formularz online do pożyczkodawcy.

W celu potwierdzenia tożsamości musimy jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny. Należy przelać symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł z własnego konta bankowego na rachunek firmy pożyczkowej. Decyzja pożyczkowa jest przekazywana w wiadomości SMS lub e-mail. Jeśli jest pozytywna, gotówka zostaje przelana na konto bankowe pożyczkobiorcy. Dokumenty są dostarczane w formie elektronicznej na adres e-mail. Formalności pożyczki przez Internet są proste, bezpieczne i można je dopełnić bardzo szybko.

Więcej informacji o pożyczkach przez internet warto sprawdzić na: https://www.vivus.pl/pozyczki-przez-internet.

Pożyczka za 0 zł

Niektóre firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie pożyczkę za 0 zł, którą również można zaciągnąć przez Internet. Takie zobowiązanie jest dostępne wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy nie korzystali z usług danego pożyczkodawcy. Aby skorzystać z takiej oferty, trzeba znaleźć odpowiednią firmę pożyczkową, wejść na jej stronę internetową i wybrać opcję darmowej pożyczki. Dalsza procedura jest podobna jak w przypadku standardowej oferty. Jeśli zwrócimy pożyczkę zgodnie z terminem, wtedy nie poniesiemy żadnych kosztów związanych ze zobowiązaniem jak prowizja, odsetki czy inne opłaty. W takim przypadku oddamy tylko tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy. W innym wypadku zostaniemy obciążeni odsetkami ustawowymi za zwłokę, które w przypadku kilku dni zwłoki nie zrujnują naszego budżetu.

Pandemia koronawirusa wymusiła na Polakach zmiany dotyczące wielu obszarów życia codziennego. Dzięki Internetowi można załatwić wiele spraw w sposób bezpieczny dla zdrowia. Dotyczy to również takiej kwestii jak pożyczanie pieniędzy. Od lat polski sektor pożyczkowy rozwijał kanał internetowy, dlatego firmy pożyczkowe mogą nawet w tak trudnych czasach, jak epidemia, udostępniać swoim klientom szeroką ofertę pożyczek.

Artykuł zrealizowany dzięki współpracy VIVUS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *