Bezpiecznie, bo przez internet – pożyczanie w dobie COVID

Niebezpieczny wirus powodujący trudną do wyleczenia chorobę całkowicie zdominował życie Polaków oraz ludzi na całym świecie w ostatnich miesiącach. Nagle okazało się, że więcej czasu musimy spędzać w domu, a ważne sprawy urzędowe czy też zakupy załatwiamy online. W ten sam sposób możemy zaciągnąć pożyczkę.

Poziom niepokoju Polaków związany z koronawirusem jest na razie umiarkowany. W badaniu zleconym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej został oceniony na 5,8 w skali od 0 do 10. W związku z wiosennym lockdownem 57% ankietowanych ograniczyło kontakty ze znajomymi, 55% rzadziej wychodziło z domu, 43% unikało korzystania z komunikacji zbiorowej. Prawie połowa badanych zdecydowała się zrobić zapasy w związku z epidemią koronawirusa. Dodatkowo z tego powodu co siódma osoba odwołała wizytę u lekarza lub rehabilitanta, a 30% – inne wydarzenie, np. ślub (35%), chrzest, komunię (29%). Nastąpił wzrost o 70% zakupów robionych przez Internet. Najwięcej zyskały takie branże jak e-grocery, zoologia, suplementy oraz leki bez recepty. Wśród klientów, którzy zdecydowali się na robienie zapasów online, aż 70% stwierdziło, że taka forma zakupów jest dużo bezpieczniejsza.

Pandemia wpłynęła także na przyzwyczajenia finansowe Polaków. Gotówkę z banku w związku z zagrożeniem koronawirusem wypłaciło 17% respondentów, a 33% stara się w sklepach płacić wyłącznie kartą. Internet pozwala również bezpiecznie pożyczyć pieniądze.

– Pandemia koronawirusa wymusiła na Polakach zmianę nawyków, spędzania wolnego czasu, robienia zakupów oraz szukanie innych form rozrywki. Przymusowe przebywanie w domu sprawiło, że więcej spraw załatwiamy przez Internet ze względów bezpieczeństwa – zwraca uwagę ekspert marki VIVUS. – Internet to również bezpieczny kanał do zaciągnięcia pożyczki. Zamiast ryzykować zdrowie i chodzić do stacjonarnej placówki pożyczkodawcy, można wybrać pożyczenie pieniędzy online bez wychodzenia z domu.

Jak wybrać pożyczkę przez Internet?

Na rynku jest wiele firm pożyczkowych, które mają w swojej ofercie pożyczki przez Internet. Aby wybrać zobowiązanie bezpieczne, najlepiej zdecydować się na ofertę w firmie pożyczkowej zrzeszonej w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych. Dodatkowo warto sprawdzić, czy dany pożyczkodawca jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz jak długo działa na polskim rynku. Należy również poszukać opinii o wybranej instytucji pozabankowej. Zanim wybierzemy ofertę konkretnego podmiotu, dobrze jest również sprawdzić procedury, jakie stosuje pożyczkodawca oraz czy warunki pożyczki są proste i przejrzyste.

Jak otrzymać pożyczkę przez Internet?

Wybierając pożyczkę przez Internet w renomowanej firmie pożyczkowej, mamy pewność, że cały proces będzie bezpieczny, ponieważ tacy pożyczkodawcy używają narzędzi i zabezpieczeń najwyższej klasy. Podobne zabezpieczenia stosują banki. Wszystkie formalności można załatwić z poziomu komputera, tabletu lub telefonu bez wychodzenia z domu.

Aby skorzystać z oferty wybranej instytucji pozabankowej, należy wejść na jej stronę internetową. Tam trzeba zapoznać się z warunkami pożyczki. Potem wybieramy kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty. Po chwili na ekranie pojawią się wyliczenia dotyczące zobowiązania. Można szybko sprawdzić między innymi całkowitą kwotę do zwrotu.

W kolejnym kroku trzeba wypełnić formularz. Należy w nim podać dane osobowe, numer telefonu, konta bankowego, adres e-mail oraz  informacje na temat źródła i wysokości dochodu. Po sprawdzeniu poprawności danych wpisanych we wniosku wysyłamy formularz online do pożyczkodawcy.

W celu potwierdzenia tożsamości musimy jeszcze wykonać przelew weryfikacyjny. Należy przelać symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł z własnego konta bankowego na rachunek firmy pożyczkowej. Decyzja pożyczkowa jest przekazywana w wiadomości SMS lub e-mail. Jeśli jest pozytywna, gotówka zostaje przelana na konto bankowe pożyczkobiorcy. Dokumenty są dostarczane w formie elektronicznej na adres e-mail. Formalności pożyczki przez Internet są proste, bezpieczne i można je dopełnić bardzo szybko.

Więcej informacji o pożyczkach przez internet warto sprawdzić na: https://www.vivus.pl/pozyczki-przez-internet.

Pożyczka za 0 zł

Niektóre firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie pożyczkę za 0 zł, którą również można zaciągnąć przez Internet. Takie zobowiązanie jest dostępne wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy nie korzystali z usług danego pożyczkodawcy. Aby skorzystać z takiej oferty, trzeba znaleźć odpowiednią firmę pożyczkową, wejść na jej stronę internetową i wybrać opcję darmowej pożyczki. Dalsza procedura jest podobna jak w przypadku standardowej oferty. Jeśli zwrócimy pożyczkę zgodnie z terminem, wtedy nie poniesiemy żadnych kosztów związanych ze zobowiązaniem jak prowizja, odsetki czy inne opłaty. W takim przypadku oddamy tylko tyle pieniędzy, ile pożyczyliśmy. W innym wypadku zostaniemy obciążeni odsetkami ustawowymi za zwłokę, które w przypadku kilku dni zwłoki nie zrujnują naszego budżetu.

Pandemia koronawirusa wymusiła na Polakach zmiany dotyczące wielu obszarów życia codziennego. Dzięki Internetowi można załatwić wiele spraw w sposób bezpieczny dla zdrowia. Dotyczy to również takiej kwestii jak pożyczanie pieniędzy. Od lat polski sektor pożyczkowy rozwijał kanał internetowy, dlatego firmy pożyczkowe mogą nawet w tak trudnych czasach, jak epidemia, udostępniać swoim klientom szeroką ofertę pożyczek.

Artykuł zrealizowany dzięki współpracy VIVUS

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *