Jak można dostać dofinansowanie wymiany pieca?

Coraz więcej słyszy się o konieczności stosowania alternatywnych źródeł energii. Popularne kopciuchy, czyli stare piece węglowe, generują ogromną ilość zanieczyszczeń. Sprawiają, że jakość powietrza, którym oddychamy pozostawia wiele do życzenia. Wiele osób, które chciałyby wymienić piec uskarża się na zbyt wysokie koszty z tym związane. Na szczęście dzisiaj można sobie z tym skutecznie poradzić. Dostępne jest bowiem dofinansowanie wymiany pieca, które sprawia, że koszty, jakie musimy ponieść znacznie się zmniejszają. Co zrobić, aby takie wsparcie finansowe otrzymać?

Dlaczego warto wymienić piec?

Stare piece – jak wspomnieliśmy we wstępie – przyczyniają się do bardzo dużego zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Sprawiają, że w powietrzu pojawia się ogromna ilość pyłów oraz toksycznych gazów, które negatywnie wpływają na nasze samopoczucie. Są one szczególnie groźne dla dzieci, osób starszych, a także tych, którzy zmagają się z chorobami układu oddechowego. Dofinansowanie wymiany pieca sprawia, że na nowy piec mogą pozwolić sobie nawet ci, którzy nie dysponują wystarczającą ilością gotówki. Jest to sposób na to, aby znacząco obniżyć wydatki, które trzeba ponieść w związku z zakupem nowego urządzenia. Wszystkich zainteresowanych nowym piecem odsyłamy na stronę https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/. Jest to witryna firmy zajmującej się dystrybucją nowoczesnych urządzeń produkowanych przez markę Panasonic.

Co należy zrobić, aby otrzymać dofinansowanie wymiany pieca?

Aby móc otrzymać dofinansowanie wymiany pieca, należy zacząć od złożenia wniosku. Znaleźć można go na portalu beneficjenta. Wypełniony wniosek trzeba podpisać, sprawdzić, czy zawiera wszystkie poprawne dane, a następnie złożyć w Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Ważne jest, aby wniosek zawierał wszystkie niezbędne załączniki. Zalicza się do nich między innymi potwierdzenie prawa własności domu. Następnie trzeba czekać na wizytę kontrolerów, których zadaniem jest potwierdzenie, że korzystamy ze starego kotła na paliwa stałe. Umowa na dofinansowanie zostanie podpisana dopiero wówczas, gdy stwierdzą oni faktycznie użytkowanie takiego źródła ciepła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *