Apteka stacjonarna a apteka internetowa – najważniejsze różnice

Apteka stacjonarna a apteka internetowa – najważniejsze różnice

Zakupy w aptece internetowej umożliwiają wybór leków, suplementów i wyrobów medycznych spośród szerszego asortymentu produktów. Natomiast wizyta w aptece stacjonarnej pozwala na dokonanie transakcji w czasie rzeczywistym. Co jeszcze różni od siebie aptekę online od tej ogólnodostępnej?

Apteka internetowa – najważniejsze cechy

Zakup w sieci leków, suplementów i wyrobów medycznych staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Ludzie cenią sobie wygodę i możliwość załatwienia wszystkich ważnych spraw w jednym miejscu bez stania w kolejce, nawet jeśli czas oczekiwania na przesyłkę wynosi kilka dni roboczych. 

 

Ceny leków i suplementów dostępnych online są zwykle również bardziej atrakcyjne, a wybór dostępnego towaru bardzo szeroki. W końcu magazyny aptek internetowych mogą być znacznie większe i nie muszą spełniać takich wymogów lokalowych jak typowa apteka ogólnodostępna. Dobrym przykładem jest tutaj Apteka Dla Rodziny: https://aptekadlarodziny.pl/

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów apteki online poszerzają również pakiet swoich usług.Przykładami są tutaj dostęp do czytelni tworzonej przez ekspertów – farmaceutów, dietetyków, lekarzy, fizjoterapeutów czy też możliwość rezerwacji leków na receptę z późniejszym ich wykupieniem w wybranej aptece stacjonarnej. Jest ogromnym udogodnieniem wcześniejsze zamówienie do apteki zwykle stosowanych leków. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy kilkukrotnego odwiedzania apteki.

Apteka stacjonarna czy apteka online?

Bez wątpienia największa część obrotu leków w naszym kraju odbywa się za sprawą aptek stacjonarnych. Bez ich istnienia nie byłoby również aptek internetowych, ponieważ każda apteka online musi opierać się o legalnie działającą  placówkę ogólnodostępną. Apteka stacjonarna umożliwia realizację recept, w tym również na leki robione, w czasie rzeczywistym jeśli tylko dysponuje danym asortymentem. Bez problemu w aptece ogólnodostępnej zakupimy preparaty lodówkowe czy takie zawierające w swoim składzie substancje silnie działające, które mogą uzależniać i których obrót jest w naszym kraju ograniczony. Placówka taka umożliwia również bezpośredni kontakt z personelem fachowym, w aptece online jest on tylko zdalny.

 

Zatem która z nich jest lepsza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Najlepiej kupować leki i suplementy w zależności od potrzeb. Jeśli potrzebujemy czegoś na zapas i możemy na to poczekać na pewno korzystniej będzie dokonać transakcji w sieci. Dlatego też dużo więcej mleka dla dzieci czy preparatów odżywczych dla osób chorych znacznie lepiej sprzedaje się online. Potrzeby na już najlepiej realizować w aptece stacjonarnej. 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *