Zjazd Orszaków Trzech Króli z całej Polski

W Pałacu Arcybiskupów Warszawskich 11 marca 2017 odbył się Zjazd Orszaków Trzech Króli z całej Polski.
Wśród licznie przybyłych delegacji znalazł się również Zamość, reprezentowany przez p. Małgorzatę Farion prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu oraz Ks. Tomasza Winogrodzkiego.
Tradycyjnie już była to okazja do złożenia życzeń imieninowych Ks. Kardynałowi Kazimierzowi Nyczowi.
Nasza delegacja składając życzenia wręczyła drobne upominki Gospodarzowi miejsca spotkania, m.in. album Katedra Zamojska, a Ks. Tomasz Winogrodzki poinformował o obchodach 25-lecia powstania naszej diecezji.
Przekazał również ukłony od Kościoła Zamojsko-Lubaczowskiego.
Ksiądz Kardynał dziękując serdecznie za pamięć życzył błogosławieństwa Bożego całej diecezji, organizatorom Orszaku w Zamościu i parafii Lipsko k. Zamościa.
W swoim wystąpieniu nawiązał do wydarzeń w Kościele, rocznicy abdykacji Papieża Benedykta XVI i wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Piotrową, oraz w ciepłych słowach podkreślił znaczenie organizacji Orszaków Trzech Króli w naszej ojczyźnie.
Życzył wiele wytrwałości, pokoju i radości przy organizacji Orszaków w kolejnych latach.
O godz. 12.00 poprowadził również modlitwę Anioł Pański.

Następnie Przedstawiciele Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie podsumowali organizację Orszaku Trzech Króli w 2017 roku, przedstawiając statystyki z podziałem na województwa i diecezje, udział miast, uczestników, wolontariuszy, konkursów, informacjach o Orszaku w mediach itp.
Nie zabrakło również wręczenia pamiątkowych dyplomów i upominków.

Wszyscy organizatorzy mieli okazję zabrać głos dzieląc się doświadczeniami, pomysłami, przekazując swoje opinie i prośby.
Miło było widzieć zdjęcia z Zamościa i opowiedzieć o naszym zamojskim Orszaku.

Fundacja Orszak Trzech króli w Warszawie przedstawiła również plany na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *