Zamojskie dzieci latają wysoko. Wylądowały na podium !

Międzynarodowa Federacja Lotnicza (FAI) ogłosiła w grudniu 2018 roku Konkurs Młodych Artystów FAI na rok 2019. Głównym celem konkursu jest promocja sportu lotniczego oraz lotnictwa i astronautyki.

Konkurs Młodych Artystów FAI, to międzynarodowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 17 lat. Każde państwo członkowskie FAI organizuje i sponsoruje konkurs w swoim kraju, a prace laureatów z danego kraju wysyłane są do siedziby FAI w Lozannie i tam oceniane przez Międzynarodowe Jury.

W celu zainspirowania młodych artystów Międzynarodowa Komisja Edukacji Lotniczej i Kosmicznej FAI CIEA określa co roku inny temat związany ze sportem lotniczym i lotnictwem ogólnym. Temat FAI Young Artists Contest na rok 2019 – “Moje marzenie o lataniu”.

Dzieci z naszego regionu od trzech lat biorą udział w tym konkursie. W tym roku jesteśmy w czołówce. Pierwsze miejsce zajęła Lena Wołoch ze stowarzyszenie Drukarnia Wyobraźni, drugie – Wiktoria Zamojtel z Osiedlowego Domu Kultury Okrąglak a wyróżnienie otrzymała Kinga Mazur z Drukarni Wyobraźni. Dziewczynki szkoli pani Maria Śliczniak.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na wyniki z Lozanny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.