Zamojska IT w czołówce

Forteczne Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu zdobyło I miejsce w XIII Konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w kategorii 3 gwiazdki.

Głównym celem konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej było wyłonienie najlepiej działających centrów i punktów informacji turystycznej w Polsce, podniesienie jakości usług związanych z obsługą turystów krajowych i zagranicznych. Spośród 40 zgłoszeń w 4 kategoriach kapituła wyłoniła 4 laureatów.

– Nagroda ta jest dla nas wyjątkowa i potwierdza, że standard naszej obsługi jest wciąż na takim samym, wysokim poziomie. Ruch turystyczny w Zamościu wciąż wzrasta, a co za tym idzie- docierają do nas nowi turyści z konkretnymi oczekiwaniami. Nagroda udowadnia, że cały nasz zespół potrafi sprostać tym oczekiwaniom- powiedziała dyrektor ZCITiH w Zamościu Joanna Liberadzka – Duras.

Kapituła konkursu kierowała się takimi kryteriami jak m.in. lokalizacja jednostki, oznaczenie dojścia i dojazdu, dostępność dla turystów w tym niepełnosprawnych, dostępność godzin pracy, kwalifikacje pracowników informacji turystycznej – w tym znajomość języków obcych, jakość, zasięg i kompletność udzielanych informacji. Pod uwagę wzięto także wygląd obiektów, ich funkcjonalność, zaopatrzenie w materiały informacyjno-promocyjne oraz kreowanie i realizację własnych inicjatyw w zakresie edukacja, kultura i rozwój turystyki.

Nagrody wręczono podczas Targów World Travel Show PTAK w Nadarzynie, które odbywały się w miniony weekend.

( inf. i fot. UM Zamość)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *