XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze grupy „A i C” dla OSP

W niedzielę 2 lipca na boisku sportowym w Wierzbie gm. Stary Zamość, przeprowadzono XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze grupy „A i C” dla Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu zamojskiego.

Do zaciętej rywalizacji o tytuł „Mistrza Powiatu” stawiło się 32 drużyn grupy A i 7 drużyn grupy C – mistrzowie lub v-ce mistrzowie zawodów szczebla gminnego z ostatnich dwóch lat oraz gospodarz i mistrz powiatu z 2017. Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 7 x 50m z przeszkodami, oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe, które polegało na tym by strumieniem wody obrócić tarczę oraz strącić pachołki

W grupie A Mistrzem Powiatu została Ochotnicza Straż Pożarna z Radecznicy na kolejnych miejscach uplasowały się: OSP Nowa Wieś, OSP Wólka Husińska, OSP Płoskie, OSP Suchowola

W grupie C Mistrzem Powiatu została Ochotnicza Straż Pożarna z Nielisza na kolejnych miejscach uplasowały się: OSP Łabunie, OSP Obrocz,
Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody w postaci:
I – radiotelefon,
II – węże pożarnicze W 75 – 2 szt.,
III – komplet kluczy nasadowych i wkrętaków
IV – rękawice i kominiarki
V – sztychówka z szuflą,

Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Zamościu, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Zamościu, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, oraz firmy dystrybuujące sprzęt pożarniczy: Kadimex i Arpapol. Drużyny grupy C otrzymały puchary. Firma Rdowita z Roztocza zapewniła dla wszystkich drużyn startujących wodę do picia.

Sportowym zmaganiom kibicowali Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, druh Stanisław Grześko Prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP, płk Radosław Kudraj dowódca 18 Pułku Przeciwlotniczego, st. bryg. Jacek Sobczyński Komendant Miejski PSP w Zamościu wraz z zastępcą bryg. Andrzejem Szozdą, płk w st. spocz. Mieczysław Skiba, oraz Wójtowie i Burmistrzowie Gmin, powiatu zamojskiego.