Wakacyjny czas w zamojskim ZOO

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zatrzymania się w codziennym natłoku zdarzeń i obowiązków. Jednak nie w zamojskim zoo.

U nas w czasie wakacji naprawdę dużo się dzieje. Odwiedzają Nas tłumy gości spragnionych kontaktu z pięknymi, egzotycznymi zwierzętami i relaksu na łonie natury. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, co tydzień spotykamy się z Nimi podczas „WAKACYJNYCH CZWARTKÓW W ZAMOJSKIM ZOO”. Spotkania te to wspaniała okazja do lepszego i bliższego poznania mieszkańców zamojskiego zoo.

Udało Nam się także (choć nie bez przeszkód) zrealizować jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – „ZOO NOCĄ”. Uczestnicy tego przedsięwzięcia wybrali się na nocne spotkanie ze zwierzętami, które są aktywne nocą. Wzięli udział w ognisku i nocowali w namiotach na terenie zoo. Co prawda spokojny sen naszych gości zakłócany był przez nieustanne ryki lwa, lecz była to raczej dodatkowa atrakcja, a nie niedogodność.

Wakacyjne miesiące to także czas pozyskania dla naszego zoo nowych, ciekawych gatunków zwierząt. W ostatnim transporcie z Pragi do zamojskiego zoo przyjechały nowe gatunki ptaków: muszkatela miedziana i muszkatela różowawa: pięknie ubarwione gołębie z tropikalnych rejonów Azji i Indonezji, których status ochrony określany jest jako bliski zagrożenia wyginięciem, amazonki jamajskie: zielono ubarwione papugi występujące w naturze jedynie na Jamajce oraz płaskonosy: nieliczni przedstawiciele kaczkowatych w Polsce. Wraz z nimi przyjechał także jeleń timorski: parzystokopytny ssak z rodziny jeleniowatych, wywodzący się z wyspy Timor w południowo – wschodniej Azji oraz surykatki, które dołączyły do już istniejącego stada.

/materiał nadesłany/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *