Wakacyjny czas w zamojskim ZOO

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i zatrzymania się w codziennym natłoku zdarzeń i obowiązków. Jednak nie w zamojskim zoo.

U nas w czasie wakacji naprawdę dużo się dzieje. Odwiedzają Nas tłumy gości spragnionych kontaktu z pięknymi, egzotycznymi zwierzętami i relaksu na łonie natury. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, co tydzień spotykamy się z Nimi podczas „WAKACYJNYCH CZWARTKÓW W ZAMOJSKIM ZOO”. Spotkania te to wspaniała okazja do lepszego i bliższego poznania mieszkańców zamojskiego zoo.

Udało Nam się także (choć nie bez przeszkód) zrealizować jedyne w swoim rodzaju wydarzenie – „ZOO NOCĄ”. Uczestnicy tego przedsięwzięcia wybrali się na nocne spotkanie ze zwierzętami, które są aktywne nocą. Wzięli udział w ognisku i nocowali w namiotach na terenie zoo. Co prawda spokojny sen naszych gości zakłócany był przez nieustanne ryki lwa, lecz była to raczej dodatkowa atrakcja, a nie niedogodność.

Wakacyjne miesiące to także czas pozyskania dla naszego zoo nowych, ciekawych gatunków zwierząt. W ostatnim transporcie z Pragi do zamojskiego zoo przyjechały nowe gatunki ptaków: muszkatela miedziana i muszkatela różowawa: pięknie ubarwione gołębie z tropikalnych rejonów Azji i Indonezji, których status ochrony określany jest jako bliski zagrożenia wyginięciem, amazonki jamajskie: zielono ubarwione papugi występujące w naturze jedynie na Jamajce oraz płaskonosy: nieliczni przedstawiciele kaczkowatych w Polsce. Wraz z nimi przyjechał także jeleń timorski: parzystokopytny ssak z rodziny jeleniowatych, wywodzący się z wyspy Timor w południowo – wschodniej Azji oraz surykatki, które dołączyły do już istniejącego stada.

/materiał nadesłany/

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *