W poniedziałek Zamość przybierze świąteczne szaty

Początek grudnia to czas, gdy Zamość przybiera świąteczne szaty. Nie inaczej będzie w tym roku. Na Rynku Wielkim zobaczymy wiele świetlnych nowości – urokliwych iluminacji, które wkrótce zaproszą na świąteczny spacer w gronie rodzinnym. Dekoracje w Zamościu będzie można podziwiać od 6 grudnia w godzinach 16 – 24.

Tej zimy ucieszą się z pewnością najmłodsi. Z myślą o nich pojawi się prawie 4-metrowy wesoły miś w czerwonej czapce Mikołaja. – Zdjęcie z tą świąteczną ozdobą to obowiązkowy punkt podczas każdej wizyty na Rynku – zdradza Karol Bas z firmy Multidekor, która od wielu lat projektuje i dostarcza miastu iluminacje. Władze miasta chcą, aby zamojski miś posiadał imię, dlatego liczą na kreatywność mieszkańców.

Na uwagę zasługują również dwa piękne, ponad 5-metrowe anioły, które strzegą świątecznej atmosfery w Zamościu. Pamiętajmy o naładowanych telefonach i zabraniu aparatów. Każdy z mieszkańców i odwiedzających miasto gości będzie mógł zrobić tutaj pamiątkowe zdjęcie ze świetlnymi skrzydłami.

Na Rynku Wielkim zakwitną również zimowe kwiaty. To ciekawe instalacje świetlne, które na myśl przywołują zimową scenerię Zamojszczyzny. Warto też przyjrzeć się bliżej dekoracjom, które ozdobią latarnie. Przypominające lilie ozdoby, podobnie jak gwiazdy, pięknie podkreślą magię świąt w mieście.

Nie ma świąt bez pięknej choinki i bombek. Dlatego obok znanego i lubianego, 10-metrowego drzewka świątecznego, Rynek Wielki ozdobi również ogromna, niespełna 5-metrowa, bombka świetlna z interesującym ornamentem, która zachęca do wejścia do środka.

– Gdy nacieszymy się spacerem, warto na zakończenie pięknych chwil razem zrobić wspólne grupowe zdjęcie w wielkiej fotoramce z Ratuszem i kamienicami w tle – mówi Barbara Godziszewska dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji UM w Zamościu.

Tegoroczna iluminacja Zamościa zaskakuje pozytywnie. – Każdy mieszkaniec Zamościa znajdzie tutaj coś miłego, co sprawi wiele radości i frajdy. Święta to bowiem czas rodzinny i radosny – mówi Karol Bas z firmy Multidekor.

–Świąteczna iluminacja naszego miasta to już tradycja. Zależy nam, aby mieszkańcy Zamościa i turyści poczuli w okresie świątecznym odrobinę magii, radości i przede wszystkim nadziei na lepszy Nowy Rok. – mówi prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk. Urzędnicy przypominają o zachowaniu dystansu społecznego. /UM/

foto-Biuro Prasowe Energa S.A

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *