Bajki z Orkiestrą Symfoniczną na Mikołaja

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu przygotowała widowisko muzyczno-edukacyjne, którego celem jest stworzenie muzycznego show, które wprowadza dzieci w świat bajek, takich jak: „Jaś i Małgosia” oraz „Stoliczku nakryj się”. Pierwsze takie spotkanie odbyło się 5 grudnia o godz.17,00 w ZDK w Zamościu.

Muzyczno-filmowa opowieść o przygodach animowanych postaci, to atrakcyjny sposób na wprowadzenie, tym samym, najmłodszych widzów w świat muzyki klasycznej. Niezwykłe widowisko uformowane z dźwięków i obrazów, to nie tylko próba przełamania stereotypów o muzyce klasycznej, ale również trening dla wyobraźni, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz wspaniała zabawa dla małych i nieco starszych uczestników. W trakcie koncertów mali słuchacze wysłuchali wykonywaną na żywo muzykę symfoniczną i wyruszyli w niecodzienną podróż do krainy wyobraźni. Wspólnie z bohaterami bajek, udali się w pasjonującą wędrówkę za sprawą dźwięków i obrazów. Muzyka jest dostosowana do potrzeb dziecka – czasem liryczna, czasem wesoła, a nawet taneczna. Teksty bajek czytają; Gabriela Oberbek i Dariusz Siastacz

Tak było ! Bajki symfoniczne: „Jaś i Małgosia”, „Stoliczku nakryj się” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Orkiestra zaprasza na kolejne koncerty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.