Śmiertelne potrącenie pieszego na DK-74

Do wypadku doszło wczoraj w Bodaczowie na DK-74. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pieszy wtargnął z pobocza na jezdnię wprost przed nadjeżdżającego Peugeota. Kierująca pojazdem 64-latka nie zdążyła zareagować i samochód uderzył w pieszego. Niestety 69-letni pieszy w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu wypadku. Kierująca była trzeźwa. Szczegóły wypadku ustalają śledczy.

Do tragicznego w skutkach potrącenia pieszego doszło 17.11 około godziny 17:30. Wypadek miał miejsce w Bodaczowie na drodze krajowej numer 74 w terenie zabudowanym. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca Peugeotem jechała od Szczebrzeszyna w kierunku Zamościa. Nagle z jej prawej strony z pobocza na jezdnię wprost pod jej pojazd wtargnął pieszy. Kierująca nie była w stanie zareagować, auto uderzyło w mężczyznę.

69-letni pieszy, mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn, poniósł śmierć na miejscu. Peugeotem kierowała 64-letnia mieszkanka gminy Zamość. Policyjne badanie zawartości alkoholu w jej organizmie wykazało, że była trzeźwa. Prawdopodobnie pieszy nie miał odblasków. Ciało 69-latka zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych.

Do późnych godzin wieczornych na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonywali czynności procesowe. Obecny był również biegły z zakresu ruchu drogowego. Wówczas droga była zablokowana. Dla podróżujących tamtędy kierowców policjanci zorganizowali objazdy. Prowadzone przez śledczych w sprawie wypadku postępowanie wyjaśni szczegóły i okoliczności tego tragicznego zdarzenia drogowego.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *