„Sieciowanie Pomocy” – współpraca na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem

6 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zamościu przy ul. Przemysłowej 4, odbyło się spotkanie z Podsekretarzem Stanu  w Ministerstwie Sprawiedliwości, Marcinem Romanowskim.

Otwarcia spotkania dokonał Starosta Zamojski Stanisław Grześko.
Na spotkaniu przedstawiona została działalność Funduszu Sprawiedliwości, formy udzielanej pomocy oraz możliwości wykorzystania środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwości. Była także możliwość zapoznania się z wykazem podmiotów i organizacji świadczących pomoc na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz osób im najbliższych. Przedstawiono projekt „Sieciowanie Pomocy”.

Do udziału w konferencji zaproszeni zostali przedstawiciele Gminnych  Ośrodków Pomocy Społecznej, Zespołów Interdyscyplinarnych, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Prokuratury Rejonowej w Zamościu, Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Zamościu oraz  Stowarzyszenia Integracji Rodzin PRZYSTAŃ.

Na zakończenie spotkania Marcin Romanowski, Podsekretarz Stanu
w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Starosta Zamojski Stanisław Grześko wraz z zaproszonymi gośćmi podpisali list intencyjny dotyczący współpracy na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem.

( info.Starostwo Powiatowe)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.