Rolnicy zablokowali TIR- y z ukraińskim zbożem

Stowarzyszenie „Oszukana wieś” w czwartek rozpoczęło akcję protestacyjną we wschodniej Polsce. Rolnicy manifestowali swoje niezadowolenie w okolicach przejść granicznych z Ukrainą w Dorohusku i Hrebennem (woj. lubelskie), gdzie w sumie kilkuset rolników blokowało przejazd tirów.

Na Podkarpaciu protestujący spowalniają ruch na przejściu granicznym w Medyce chodząc po przejściu dla pieszych. Z kolei ponad 200 oflagowanych samochodów przejechało dwa razy odcinkiem autostrady A4 prowadzącym do przejścia w Korczowej. Następnie kolumna dołączyła do protestu w Medyce. W samej Korczowej ze względów logistycznych blokada przejścia granicznego nie była możliwa. /Więcej informacji przeczytacie TUTAJ

Przedstawiciele rolników mówią – Problem jest o wiele większy. My tu stoimy aby zwrócić uwagę WAS konsumentów na to, że ten niekontrolowany import nie polega na tym, że nie kontroluje się ilości, nie kontroluje się przede wszystkim jakości i tego co do nas wjeżdża. Można sprawdzić tutaj na przejściu co jest badane, sprawdzane są tylko dokumenty. Jeżeli dokumenty są porządku to TIR wjeżdża i TIR ,, rozmywa” się po naszym kraju. …Informowaliśmy , że do Polski wjeżdża towar, który nie powinien wjechać. Wymyślono takie hasło ZBOŻE TECHNICZNE – nikt wcześniej o czymś takim nie słyszał. Towar na samochodach nie jest badany a więc nie wiadomo co w nim jest.a my jako konsumenci to spożywamy. My dzisiaj również walczymy o wasze zdrowie.

Więcej na TV Zamość   https://fb.watch/iwqaUdRSSd/

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *