Pszczelarstwem świat malowany w ZSP 5 w Zamościu

Dzień 17 czerwca 2021 r., ten piękny i słoneczny czas, niewątpliwie na długo pozostanie w pamięci wielu, nie tylko ze względu na swą urokliwą aurę, ale przez wydarzenie, które miało miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 5 im. Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

Był to okres ciężkiej pracy i nauki, wielu doświadczeń i rodzących się pasji. Miodobranie bo o nim mowa: dar przyrody złożony dla człowieka na ręce rolników w podzięce za trud opieki. To czas uwieńczenia wielomiesięcznej pracy, nie tylko pszczółek, które zamieszkały w pięknym otoczeniu terenów zielonych ZSP Nr 5, ale zebrane plony w postaci miodu są tutaj najlepszym przykładem tej wspaniałej współpracy. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów z klasy 1 TM (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki) oraz nauczycieli – pszczelarzy: p. Witolda Czubackiego i p. Pawła Kozłowskiego.

Po otwarciu uli zaprezentowano technikę odsklepiania plastrów, wirowania miodu i konfekcjonowania. Zaproszeni na to wydarzenie goście: dyrektor Wydziału Oświaty p. Agnieszka Kowal oraz wicedyrektor p. Jerzy Michalski mieli okazję skosztować pierwszego miodu ze szkolnej pasieki. Nasze milusińskie pszczoły raczyły się obfitością soczystych kwiatów, których w otoczeniu szkoły nie brakuje. Już od kilku lat trwają prace nad założeniem ogrodu miododajnego, sukcesywnie dosadzane rośliny, jak widzimy przyniosły efekt. Dodatkowo nieoceniony wkład pracy nauczycieli p. Pawła i p. Witolda w pozyskanie dla szkoły rodzin pszczelich zakończył się sukcesem, a troska o byt naszych małych podopiecznych została uwieńczona zebranym miodem. /materiał nadesłany/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.