Z przedszkolakami o bezpieczeństwie na drodze

Policjant oraz przedstawiciel WORD w Zamościu odwiedzili kolejne przedszkola. W ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak” uczyli dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

W mijającym tygodniu kolejne zamojskie przedszkola uczestniczyły w akcji „Bezpieczny Przedszkolak”. Tym razem aspirant sztabowy Marek Świszcz policjant zamojskiego ruchu drogowego oraz Pan Marek Kozłowski z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Zamościu odwiedzili miejskie przedszkola numer 7, 12 i 10.

Scenariusz spotkań był podobny. Dzieciaki najpierw posłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a później prowadzący spotkania sprawdzili wiedzę przedszkolaków na temat zasad, których należy przestrzegać, aby właściwie poruszać się po drodze. Każde dziecko celująco odpowiadało na pytania związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, dlatego też każdy przedszkolak w nagrodę otrzymał odblaskowe gadżety.

Później sale przedszkolne na kilka chwil zamieniły się w ruchliwe ulice z przejściem dla pieszych. Przy wykorzystaniu interaktywnych zestawów edukacyjnych dzieciaki ćwiczyły umiejętności bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych.

W przyszłym tygodniu w ramach akcji „Bezpieczny Przedszkolak” odbędą się kolejne spotkania z zamojskimi przedszkolakami, chcemy bowiem aby każde dziecko zdobyło wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drodze.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *