Prezydent Andrzej Wnuk o przygotowaniach do wyborów

Dzisiaj ( 27.04.2020 ) w programie #OnetRANO gościem Bartka Węglarczyka był m.in. prezydent naszego Miasta Andrzej Wnuk. Redaktor pytał prezydenta czy miasto przygotowuje się do wyborów i przekaże listy wyborcze Poczcie Polskiej.

Prezydent Miasta Zamość zapowiedział że Urząd przygotowuje się do przekazania list wyborców., zwrócił uwagę na problemy i wątpliwości związane z planowanymi wyborami. W piątek Miasto Zamość otrzymało pismo z Poczty Polskiej, przez weekend pismo to było analizowane z radcami prawnymi po uzyskaniu stosownych opinii, wyjaśnień PKW i Urzędu Ochrony Danych Osobowych Miasto Zamość przygotowuje się do przekazania list.

Prezydent Wnuk odpowiedział redaktorowi OnetRANO m.in

Dostałem oczywiście w piątek pismo z Poczty Polskiej już właściwie podpisane, bo poprzedni pismo potraktowałem jako błąd systemu. Właściwie podpisane pismo z powołaniem się na rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, po przeanalizowaniu przez weekend tego pisma z radcami prawnymi po uzyskaniu stosownych opinii, ale także wyjaśnień PKW i Urzędu Ochrony Danych Osobowych przygotowujemy się do przekazania tych list, z tym że tak jak mówię w oparciu o opinię prawną, która mówi o tym, że powinniśmy to wypełnić i jeszcze sprawdzamy jeden problem prawny. Tutaj problem prawny jest taki, że poczta Polska miała prawo do złożenia odwołania od rozporządzenia Premiera i nie wiemy tak naprawdę z pism, które mam przekazano czy to rozporządzenie Premiera weszło w życie, czy ono jest prawomocne, czy ono ma jakąkolwiek klauzula natychmiastowej wykonalności, stąd też po doprecyzowaniu tego przez pocztę takie listy przekażemy. I tutaj Szanowni Państwo nie ma ze strony samorządu jakiekolwiek woli na to, że mamy przekazać, nie mamy przekazać, to jest nasz obowiązek

Cały wywiad z Prezydentem możemy wysłuchać od 26,10-42,12 minuty programu

#OnetRANO – 27.04.2020

Zacznijcie z nami tydzień ❤ Gośćmi Bartka Węglarczyka w #OnetRANO będą 👇🔶 Sławomir Redmer – Związek Zawodowy Pracowników Poczty 🔶Andrzej Wnuk – Prezydent Zamościa🔶Ewa Wrzosek – Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów 🔶Jędrzej Majka – podróżnik, pisarz⏰ 7:55!

Opublikowany przez Onet Rano Niedziela, 26 kwietnia 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *