Zmiany w oznakowaniu na Rondzie Honorowych Dawców Krwi

Za kilka dni Rondo Honorowych Dawców Krwi w Zamościu będzie miało nowe oznakowanie. Mimo wprowadzenia zmian, które miały poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, liczba kolizji niestety wciąż jest zbyt duża. Wynika to z niewłaściwej interpretacji przepisów przez kierowców.

Ostatnia zmiana organizacji ruchu, którą Zarząd Dróg Grodzkich przeprowadził w czerwcu 2018 r., polegała na oznakowaniu ronda strzałkami kierunkowymi oraz liniami wyznaczającymi pasy ruchu wokół wyspy centralnej ronda. Zmiany upłynniły ruch, ale liczba zdarzeń drogowych nie zmniejszyła się.

W związku z tym, przy aprobacie Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, zdecydowano się wprowadzić dodatkowe zmiany w oznakowaniu skrzyżowania. Dotyczą one dojazdów do ronda ulic: Hrubieszowskiej (od strony Hrubieszowa) oraz ul. Prymasa S. Wyszyńskiego.

W tych miejscach prawy pas będzie służył TYLKO do skrętu w prawo, natomiast pozostałe manewry, tj. jazda na wprost, skręt w lewo oraz zawracanie będą możliwe JEDYNIE z pasa lewego.

Aby uniemożliwić kierowcom objeżdżanie ronda prawym pasem, co doprowadzało do niebezpiecznych sytuacji, a w konsekwencji stłuczek, na skrzyżowaniu będą wymalowane dwie powierzchnie wyłączone z ruchu. Nie wykluczamy również możliwości montażu separatorów ruchu w postaci gumowych elementów ograniczających wjazd na te powierzchnie.

Na ul. Legionów oraz Al. Jana Pawła II segregacja ruchu pozostaje bez zmian. Do kierowców apelujemy o zachowanie ostrożności o stosowanie się do obowiązującego oznakowania.

Malowanie oznakowania planowane jest na jutro (28.04.), wystąpią chwilowe utrudnienia w ruchu, zmotoryzowanych prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. (materiał nadesłany)

foto.TV Zamość i UM

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *